Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza: VIII Festiwal Nauki zacznie się w Wyższej Szkole Biznesu

Piotr Sobierajski
Myślicie, że łatwo jest zniszczyć dane na dysku komputera? Jak to zrobić, zobaczycie  22 marca  w mobilnym laboratorium
Myślicie, że łatwo jest zniszczyć dane na dysku komputera? Jak to zrobić, zobaczycie 22 marca w mobilnym laboratorium 123rf
Jak niszczy się dyski twarde, jak żyje się w Czarnobylu po 25 latach od katastrofy, dlaczego latają samoloty i czy horror może być źródłem wiedzy o kulturze? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, koniecznie wybierzcie się na wykłady i warsztaty, które już w poniedziałek rozpoczynają się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

VIII Festiwal Nauki będzie serwował ciekawostki i nietypowe zajęcia przez cały najbliższy tydzień, aż do 25 marca.

- Nasz festiwal co roku cieszy się ogromną popularnością, nie tylko wśród młodzieży i studentów, a my staramy się spełnić oczekiwania uczestników - podkreśla Magdalena Kot-Rado-jewska, kierownik Biura Karier i Promocji Wyższej Szkoły Biznesu. - Wszystkie wykłady i zajęcia są bezpłatne, tak więc zapraszamy do nas mieszkańców całego województwa. Jedynie część zajęć warsztatowych wymaga wcześniejszych zapisów. Mamy też wiele imprez towarzyszących, które odbywają się w Muzeum Miejskim Sztygarka, w hali Centrum, czy w Urzędzie Miejskim - dodaje.

W ubiegłym roku w Dąbrowie Górniczej gościł m.in. Mirosław Hermaszewski, a w tym będzie można spotkać się np. z prof. Danutą Strahl, prof. Krystyną Skarżyńską oraz byłym trenerem reprezentacji Polski Antonim Piechniczkiem i komentatorem sportowym Andrzejem Zydoro-wiczem. Podczas tegorocznego festiwalu będzie można także m.in. przekonać się, czym różni się japoński miecz - katana od mieczy europejskich i jak się nim włada. Tajniki te zdradzi Seweryn Magdziak, mistrz aikido (posiada 5 dan), który prowadzi szkołę japońskich sztuk walki z unikalnym na skalę europejską programem aikido dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat.

Będzie też coś dla amatorów podniebnych lotów. - Myślę, że uda mi się pokazać napęd, a być może nawet całą paralotnię - przyznaje Michał Radka, dąbrowski paralotniarz. Oficjalna inauguracja festiwalu we wtorek, 20 marca, o godz. 12, debatą na temat stanu polskiego szkolnictwa wyższego. Szczegółowy program festiwalu na wsb.edu.pl/festiwalnauki

Co, gdzie, kiedy?
19 marca, godz. 14
, WSB, ul. Cieplaka 1C. Znaczenie i symbolika tatuażu więziennego. Po wykładzie przedstawienie "Walc dla spóźnionych" zespołu z Zakł. Karnego w Lublińcu.
21 marca, godz. 12, WSB. Meteorologia lotnicza. Wśród uczestników zostaną rozlosowane dwa bilety na przelot nad Śląskiem i Zagłębiem.
21 marca, godz. 19, Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół nr 1, ul. Konopnicka 56. Teleskopowe pokazy nieba: Saturna, Marsa, Jowisza.
22 marca, godz. 11, Urząd Miejski, ul. Graniczna 21. Jak chronić dane osobowe. Po wykładzie pokaz niszczenia dysków w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych w specjalnym samochodzie-laboratorium, umożliwiającym utylizację nośników danych.


*KATASTROFA KOLEJOWA W SZCZEKOCINACH - RAPORT SPECJALNY DZIENNIKA ZACHODNIEGO
*ŚLĄZACY I KASZUBI WSPÓLNIE CHCĄ WALCZYĆ O UZNANIE MNIEJSZOŚCI ETNICZNEJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto