Bieg Przodownika 2019 nad Pogoriami [NOWE ZDJĘCIA]

PAS
Bieg Przodownika 2019 w Dąbrowie Górniczej
Bieg Przodownika 2019 w Dąbrowie Górniczej Dariusz Nowak
Tradycyjnie 1 maja amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu wzięli udział w Biegu Przodownika. Była to już siódma edycja tej imprezy, która ma miejsce w Dąbrowie Górniczej.

Trasa biegu i marszu nordic walking poprowadzona została ścieżkami w pobliży dąbrowskich jezior Pogoria. Pogoda 1 maja okazała się całkiem przyjemna, więc na starcie imprezy zorganizowanej przez stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa stanęło ponad 230 zawodników, m.in. z Dąbrowy Górniczej, Będzina i całego powiatu będzińskiego, Sosnowca. Dokładnie 48 chodziarzy z kijkami oraz 185 biegaczy. Biegacze na trasę wyruszyli o godzinie 11.30 a zawodnicy nordic walkingu 3 minuty po nich.

Ostatecznie jako pierwszy na linii mety zameldował się po 16 minutach i 58 sekundach Dawid Waloski z MCKiS-u Jaworzno. Drugie miejsce zajął Jakub Lysko z WKB Meta Lubliniec, a trzecie Łukasz Hrabia. Czwarte miejsce przypadło Aleksandrowi Ziębie z Klubu Sportowego Gminy Psary. Pierwsza kobieta na mecie to z kolei Oliwia Kwaśkiewicz z AZS AWF Katowice.

Wśród amatorów chodzenia z kijkami najlepszy czas - 28 minut i 45 sekund - uzyskał Łukasz Dors z Kabexu Podkowa Janów. Dwa kolejne miejsce zajęli jego klubowi koledzy, a więc Kacper Migała i Patryk Kołek. Najszybszą kobietą w tej stawce okazała się Julia Gałązka, także z Kabexu Podkowa Janów, która w generalnej klasyfikacji zajęła ósmą lokatę. Dziewiąte miejsce, a drugie wśród pań, zdobyła natomiast Dorota Bagińska ze Sławkowskich Włóczykijów.