(© mat. UM )

Budżet Obywatelski DG. Rozpoczął się nabór animatorów, którzy zajmą się angażowaniem dąbrowian w działania dotyczące rozwoju miasta i planowanie zadań w ramach nowej odsłony Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Zgłaszać można się do 8 marca.

Budżet Obywatelski DG: szukają animatorów. Praca czekaLokalny animator dzielnicowy to osoba, która poprowadzi spotkania konsultacyjne w dzielnicach w sprawie części wydatków z budżetu miasta, ujętych w Dąbrowskim Budżecie Partycypacyjnym (DBP 2.0). Animator będzie musiał zaangażować jak najwięcej osób w szeroką dyskusję, pozwalającą na wypracowanie pomysłów na projekty, a następnie na wybór jednego działania, które może zostać zrealizowane. W tym celu będzie organizował spotkania czy debaty, sondował oczekiwania dąbrowian, rozmawiał z nimi o pomysłach i problemach.

Przy tym będzie musiał zwrócić im uwagę na interesy i potrzeby różnych grup – młodzieży, seniorów, niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi - które decydować będą o wyborze optymalnego przedsięwzięcia do realizacji w ramach DBP 2.O. Rolą animatora będzie przeprowadzenie działań od diagnozy do podjęcia wspólnej decyzji. Oprócz tego, zajmą się również włączaniem dąbrowian w projektowanie nowej przestrzeni w śródmieściu – Fabryki Pełnej Życia.


Nabór animatorów prowadzi fundacja Napraw Sobie Miasto.

TUTAJ ZNAJDZIECIE WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY NABORU ANIMATORÓW

DBP 2.0 zawiera nowe rozwiązania, stawiające jeszcze mocniej na dialog w sprawie przedsięwzięć w dzielnicach zamiast konkurencji między projektami. Czytaj więcej.

Praca

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!