Człowiek Roku 2016: ostatnia prosta, głosujemy do piątku! Kto prowadzi?

Plebiscyt Dziennika Zachodniego – Człowiek Roku 2016 – jest już na ostatniej prostej w 31 miastach i powiatach, gdzie wybieracie Państwo najlepszych. To właśnie pierwsza trójka laureatów znajdzie się w wielkim finale i tam walczyć będzie o miano Człowieka Roku 2016 w woj. śląskim. Od minionego piątku 3 lutego nie można już bowiem wspierać swoich faworytów klikami i głosami na Facebooku, a teraz końcową klasyfikację mogą jeszcze wywrócić do góry nogami tylko wysłane SMS-y. A zatem zachęcamy wciąż do oddawania głosów na swoich faworytów. Można to jeszcze robić do godz. 11.59 do najbliższego piątku, 10 lutego.
 mat. plebiscytu

Człowiek Roku 2016: ostatnia prosta, głosujemy do piątku! Kto prowadzi?


Nasz plebiscyt tradycyjnie już cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba głosów, jakie spłynęły i nadal spływają na wybranych przez Państwa kandydatów. To utwierdza nas w przekonaniu, że ludzi, którzy na co dzień czynią wiele dobra, wspierają tych w potrzebie, ratują zwierzaki, czy też mają nietuzinkowe pomysły, zmieniające na lepsze otaczającą nas przestrzeń jest mnóstwo. I właśnie oni zasługują na docenienie, a okazją do tego jest trwający plebiscyt. Dlatego zachęcamy raz jeszcze do wspierania w miastach i powiatach tych kandydatów, których cenicie najbardziej.

My już dziś zapraszamy na galę finałową, która odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. w Filharmonii Śląskiej. Zapraszamy laureatów miejskich i powiatowych eliminacji na to finałowe spotkanie, podsumowujące plebiscyt Człowiek Roku 2016, na którym najlepsi otrzymają specjalne dyplomy i podziękowania.

Co bardzo ważne wszystkie głosy, które zwycięzcy i laureaci etapów miejskich i powiatowych zgromadzą w pierwszej części plebiscytu Człowiek Roku 2016 zostaną przeniesione do etapu drugiego. Tam wybierać będziemy Człowieka Roku 2016 w województwie śląskim. Do etapu wojewódzkiego, o czym wspominaliśmy na początku, przechodzi po trzech laureatów z każdego powiatu (miasta). Jeżeli kandydatów będzie trzech i mniej, do finału przechodzi jeden laureat. Warto więc walczyć do końca pierwszego etapu plebiscytu DZ o jak najlepszy wynik.

Rywalizacja we wszystkich miastach i powiatach jest wciąż zacięta, ale do rozstrzygnięć finałowych pozostało jeszcze trochę czasu, tak więc do 10 lutego 2017 roku może się jeszcze wydarzyć. Sytuacja na czołowych miejscach często jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień. Oto najnowsze wyniki.

W Katowicach na prowadzeniu jest Wojciech Mirek, pomysłodawca Szlaku Śląskiego Bluesa- szlaku skupiającego wszystkie kluby związane z historią m.in. Dżemu, Rawy Blues, Irka Dudka czy SBB. Zgromadził 15 tys. 829 głosów (stan na poniedziałek 6 lutego, na godz. 13.20), ale tuż za nim z 14 tys. 321 głosami jest Barbara Bańska, kierownik, założycielka i dobry duch „Tysiąclatek”, czyli Zespołu Pieśni i Tańca z osiedla Tysiąclecia, jedynego takiego zespołu dziecięcego na Śląsku, który od pół wieku promuje regionalne tańce i muzykę oraz Katowice w Polsce i na świecie. Ostatniego słowa nie powiedział też Paweł Graja, który zebrał 12 tys. 80 głosów. Od 4 lat prowadzi "Śląsko - Zagłębiowsko Szwendania Okoliczne" pod egidą Katowice Miasto Ogrodów. Pokazuje mieszkańcom Śląska i Zagłębia piękno województwa śląskiego z mniej znanej strony. W 2016 roku został wyróżniony na Wystawie fotograficznej MCK z pośród 151 postaci Katowic. Sprawił, że śląsko-zagłębiowscy "szwednacze" maszerują wspólnie bez jakichkolwiek animozji po bezdrożach Śląska i Zagłębia. Różnica jest więc niewielka, a przecież kolejni kandydaci też pną się w górę.

W Sosnowcu walka o wygraną jest też bardzo zacięta. Na czele mamy tym razem Ewelinę Stasik (11 tys. 770 głosów). To nauczyciel w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu, zaangażowana w promocję ratownictwa medycznego, od wielu lat jedna z organizatorek miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu. Prowadzącą goni teraz Paweł Dusza, dyrektor Muzeum w Sosnowcu. Zebrał 11 tys. 599 głosów. Na trzecim miejscu jest Łukasz Krawiec, przewodniczący Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy, inicjator działań mających na celu zachowanie pamięci po KWK Kazimierz-Juliusz. Zgromadził 8864 głosy.

W Bielsku Białej na prowadzenie wyszła Monika Jaskólska, właścicielka marki J. Fryderyk, inicjatorka akcji „Nie wypada nie pomagać”, która wspiera Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, a w tym roku pomysłodawczyni zakupu fiata 126 p dla Toma Hanksa. Zebrała dotychczas 7374 głosów. Drugie miejsce zajmuje i zgromadziła 6952 głosów Justyna Majerska, prezes stowarzyszenia Wilamowianie, która działa na rzecz ratowania kultury wilamowskiej z jej unikalnymi zwyczajami, strojem, a przede wszystkim językiem wilamowskim. Trzecie miejsce na razie dla Moniki Sochy. To Działaczka społeczna miłośniczka sportów samochodowych, samolotów, boksu i ciężarów. Monika Socha jest prezesem Stowarzyszenia Pomocy Bezdomny Matkom "Domy Maria", które pomaga i zajmuje się pomocą osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zgromadziła dotychczas 6626 głosów.

Zacięta rywalizacja trwa także m.in. w Rybniku. Tutaj prowadzi Justyna Ostrzołek, która jest prezesem rybnickiej Fundacji "Jestem głosem tych, co nie mówią". Oficjalnie stowarzyszenie powstało w 2015 roku, ale miłośnicy zwierząt, na czele z panią Justyną działają już o wiele dłużej. W 2016 roku fundacja podjęła dziesiątki interwencji dla ratowania psów i kotów. Zebrała 14 tys. 973 głosy. Tuż za nią jest Łukasz Kohut. Orędownik Śląska, a także fotograf młodego pokolenia. Działa w zarządzie stowarzyszenia Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich (DURŚ), dzięki której w dużej mierze w rybnickich podstawówkach realizowane są zajęcia z edukacji regionalnej (Rybnik na Górnym Śląsku). Dotychczas zgromadził 14 tys. 823 głosy. Trzecia lokata na razie dla Marii Malinowskiej - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku. Zgromadziła 9528 głosów.

W Dąbrowie Górniczej prowadzi Monika Jagodzińska, dyrektor Zespołu Szkół nr 3, który jest jedną z najlepszych placówek w regionie kształcących młodych sportowców. W ubiegłym roku zaplecze sportowe przeszło gruntowny remont, dając młodym sportowcom doskonałe warunki do treningów i rozwoju swoich talentów. Na razie otrzymała 17 tys. 242 głosy. Prowadzącą goni społeczniczka Danuta Lech, prezes Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie, które pomogło już w potrzebie tysiącom mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Zebrała na razie 11 tys. 101 głosów. Trzecie miejsce dla Edwarda Bobera. Od lat znany jest w mieście nie tylko z czynnego udziału w pracach Rady Miejskiej, ale także z wielu innych społecznych inicjatyw. Wśród nich w ubiegłym roku można wymienić między innymi: 8 wigilię dla osób niepełnosprawnych (uczestniczyło w niej 140osób), 3 edycję zbiórki odzieży zimowej dla dzieci, organizację kolejnego (darmowego) dnia dziecka. Była też akcja darmowe owoce (ponad 100 ton jabłek i ponad 30 ton marchwi). Edward Bober był także organizatorem koncertu charytatywnego „Podaj dobro dalej”. Zaangażował się też w organizację drugiego turnieju piłkarskiego dla dzieci „Edbo cup” oraz udział w organizacji i kosztach działalności KS Mydlice. Zgromadził 5552 głosów.

W Częstochowie prowadzi Paweł Bilski. Zebrał 3100 głosów. Paweł Bilski – Fundator oraz Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata, Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że alternatywa 21”, koordynator Wolontariatu Młodzieżowego przy SWP AGAPE do 2013 roku, pomysłodawca wielu projektów: Teatr Integracyjny ALA - Instruktor od 2010 r., „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”, DOWN-LOVE, certyfikowany szkoleniowiec wolontariatu, Instruktor zajęć w Teatrze Oczami Brata od 2014 r. współpracuje z Ogólnopolską Siecią Centrum Wolontariatu, od 4 lat organizuje społeczność lokalną w Częstochowie, posiada 8’letnie doświadczenie w temacie wolontariatu. Druga lokata na razie dla Michała Świącika (1474 głosów). To prezes klubu żużlowego Włókniarz Częstochowa. Uratował żużel w Częstochowie. Wprowadził klub do ekstraklasy. Na trzecim miejscu na razie Anna Kaptacz (1387 głosów). To pielęgniarka, pedagog, nauczyciel akademicki, założycielka i Prezes Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej Ziemi Częstochowskiej, Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej. Od ponad 25 lat pomaga dzieciom oraz dorosłym z chorobami nowotworowymi i przewlekłymi.

Głosować na swoich faworytów możecie państwo na naszym portalu: naszemiasto.pl w każdym z 31 miast i powiatów, gdzie trwa plebiscyt na Człowieka Roku 2016.

Kandydatów w plebiscycie nominuje redakcja Dziennika Zachodniego, a także nasi Czytelnicy i Internauci. Na stronie internetowej www.dziennikzachodni.pl/czlowiekroku dostępny jest regulamin plebiscytu „Człowiek Roku 2016”.

Wysyłając SMS-y głosować można od 13 stycznia 2017 r. do 10 lutego 2017 r do godz. 11.59. SMS-y można wysyłać cały czas na numer 72355 w treści wpisując prefiks, a po kropce wpisując numer wybranego kandydata. Głosując za pośrednictwem SMS Premium każdy uczestnik otrzymuje kod do e-wydania „Dziennika Zachodniego”. Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.

Do etapu wojewódzkiego przechodzi po trzech laureatów z każdego powiatu (miasta). Jeżeli kandydatów będzie trzech i mniej, do finału przechodzi jeden laureat. Głosowanie w finale wojewódzkim trwać będzie od 17 lutego 2017 r. do 17 marca 2017 r do godz. 11:59. Głosowanie za pomocą klików i Facebooka potrwa do 10 marca 2017 r. do godz. 11.59.

O zwycięstwie w plebiscycie decyduje największa suma liczby głosów, zliczona na podstawie głosów oddanych za pośrednictwem SMS Premium, Facebooka oraz klików. Posiedzenie kapituły plebiscytu odbędzie się 21 marca 2017 r., a dzień później ogłoszone zostaną wyniki. Wtedy też poznamy Człowieka Roku 2016 w woj. śląskim.

W naszym plebiscycie nie może oczywiście zabraknąć nagród. Zwycięzcy etapu powiatowego zostaną zaprezentowani na łamach tygodników powiatowych, a laureaci etapu wojewódzkiego zostaną zaprezentowani na łamach Dziennika Zachodniego, otrzymają też statuetki i dyplomy podczas uroczystej gali.

A zatem, przed nami jeszcze pięc dni głosowania i dobrej zabawy!

PAS

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3