Cztery medale dąbrowskich bokserek na mistrzostwach Śląska [FOTO]

PAS
Kolejne sukcesy zanotowały na swoim koncie dąbrowskie bokserki. Zdobyły w sumie cztery cenne medale: złoty, srebrny i dwa brązowe.

W dniach 9-15 września br. w Gliwicach trwały XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie, podczas których zmierzyło się ponad 200 zawodniczek z 17 państw. Dąbrowski Klub Bokserski reprezentowały: Żaklina Lasoń (75 kg), Zuzanna Wierzbicka (48 kg) oraz Marta Kaleta (46 kg).

Marta Kaleta deklasowała wręcz swoje przeciwniczki, zdobywając ostatecznie srebrny medal i tytuł wicemistrza Śląska. Pokonała kolejno: Julię Buławską, reprezentującą „Hetmana” Białystok, następnie bez problemów Olimpię Konczalską z Torunia, ale w finale niestety uległa doświadczonej Bharti reprezentującej Indie.

Do finałów nie udało się dotrzeć naszym pozostałym zawodniczkom, a więc Zuzannie Wierzbickiej oraz Żaklinie Lasoń. Obie po zaciętych walkach z rywalkami z Niemiec oraz Szwecji przywiozły do domu brązowe medale.

Złoty medal zdobyła natomiast kolejna dąbrowianka, Wiktoria Łabuś (48 kg) z klubu Fight Boxing Dąbrowa Górnicza. Pokonała w półfinale Darię Wejman (Polska) RSC 1 runda, a w finale Karolinę Delmaczyńską 5-0 (Niemcy).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani