Dąbrowa Górnicza: wydarzenia i imprezy na weekend [PROGRAM]

mat. prasowe

Tradycyjnie prezentujemy najważniejsze wydarzenia weekendowe, jakie od 23 do 25 listopada będą mieć miejsce w Dąbrowie Górniczej.
 mat. organizatorów

PIĄTEK
Pałac Kultury Zagłębia (kawiarnia) godz. 17.00.

Sercem pisane- spotkanie z Danutą Augustyn

„Sercem pisane” to tytuł najnowszego tomiku poezji Danuty Augustyn. Artystka jest na stałe związana z Dąbrową Górniczą, chętnie i często uczestniczy w różnego rodzaju wydarzeniach oraz spotkaniach. Ponadto jest społecznikiem i członkiem Rady Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza. W piątek odbędzie się spotkanie z pisarką w pałacowej kawiarni. Nie zabraknie licznych, artystycznych doznań, a rozmowę poprowadzi Krystyna Kozdroń. Wstęp wolny.

Pałac Kultury Zagłębia godz. 20.00.

Transgresja – koncert Premiera

TRANSGRESJA - koncert promujący PREMIEROWY ALBUM! Półfinaliści Mam Talent w spektakularnym SHOW! 23 listopada o

godz. 20:00 w Pałacu Kultury Zagłębia!

23 listopada zbliża się coraz bardziej, a my mamy dla was wyjątkową informację. Koncert promujący nadchodzący album Transgresji będzie otwierał zespół Manchiz! Wielu z was zapewne pamięta jak występowali na eliminacjach Pol’and’Rock Festiwal 2018. Szykuje się spora dawka wyjątkowej muzyki.

Transgresja to zespół z Dąbrowy Górniczej grający alternatywny, mocny i psychodeliczny rock. Spektakularny wizerunek (zespół wykorzystuje na koncertach lampy UV i perfekcyjną stylizację opartą na farbach fluorescencyjnych, szokującą grę świateł i laserów), bardzo mocny i życiowy przekaz powodują, że koncerty to - oprócz energetycznych walorów muzycznych - niezapomniane show! Osobiste i nadzwyczaj liryczne teksty odsłaniają trudne, życiowe doświadczenia i postrzeganie współczesnego świata i trafiają do stale rosnącej liczby fanów.

Zespół dostał się do PÓŁFINAŁU programu Mam Talent na antenie TVN! W najbliższą sobotę tj. 10 listopada wystąpią na żywo i miejmy nadzieję przejdą do FINAŁU!

Zgodnie z duchem transgresjonizmu - przekraczania granic, łamania utartych schematów - muzyka Transgresji, czerpiąca inspiracje z wielu różnorodnych źródeł, nie daje się łatwo zaszufladkować w jednym gatunku. Muzycy kończą prace nad debiutanckim albumem, do którego materiał został zarejestrowany w Hertz Studio w Białymstoku, pod czujnym okiem producentów Sławka i Wojtka Wiesławskich. Niebawem premiera singla zapowiadającego album!

Członkowie zespołu:

Paweł Gładysz Gładky: wokal

Mateusz Kołodziejczyk Komin: gitara

Marcin Bula Bulion: perkusja

Rajmund Borek Mund: bas

Tomasz Wącirz Wąski: klawisze/synth&sample

TRANSGRESJA zadebiutowała na scenie w 2016 r. i bardzo szybko zyskała mocne wsparcie stale rosnącej grupie fanów. Niedługo później światło dzienne ujrzało pierwsze demo zespołu Ludzie atomów masowej destrukcji, zawierające trzy utwory nagrane na tzw. "setkę". Zespół jest laureatem przeglądów muzycznych: 100-tka i gra muzyka (Dąbrowa Górnicza), FAZA 2017 (Katowice) oraz Rockosz 2017 (Bielsko-Biała). We wrześniu 2017 r. ukazało się pierwsze pełne wydawnictwo zespołu - EPka Spokój znajdzie niewielu, nagrana w Studio dmb w Bielsku-Białej. W 2018 r. finaliści Antyfestu Antyradia i Emergenza Festival, zwycięzcy New York Festiwal w Łodzi i Rockowiska w Olkuszu. Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, a dzielili już scenę z zespołami takimi jak: Organek, Luxtorpeda, NeuOberschlesien, Bracia Figo Fagot, Łydka Grubasa, Kabanos, LaoChe, Proletaryat, Hope czy T.Love.

SOBOTA

Kino Kadr

Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka – seans filmowy dla dzieci

Gatunek: animowany, komedia, produkcja: Niemcy 2016, czas trwania: 82 min.

Reżyseria: A. Samadi Ahadi; wersja językowa: dubbing; kategoria wiekowa: 4+

Pettson i Findus - Najlepsza Gwiazdka, czyli świąteczna ekranizacja uwielbianej przez dzieci serii książek.

Wreszcie nadeszły długo wyczekiwane Święta. Pettson i jego koci przyjaciel Findus mają długą listę zadań: trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać dom, przygotować pyszności i zrobić wiele innych poważnych rzeczy! Findusowi marzy się magiczna Gwiazdka, jednak od samego początku wszystko idzie nie tak jak powinno. Kiedy świąteczne plany psuje śnieżyca, a uparty Pettson nie chce przyjąć pomocy od sąsiadów, kot postanawia wziąć sprawy w swoje łapki. Czy uda mu się uratować Święta? Pełna uroku, świąteczna opowieść o nietypowej przyjaźni człowieka z kotem. Zachwyci najmłodszych, ale wzruszy też rodziców!

Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00.

Muzyka zespołu Queen symfonicznie

projekt Queen Symfonicznie wystąpi w Dąbrowie Górniczej! Dwa lata po wyprzedanym występie, zespół pojawi się ponownie w Pałacu Kultury Zagłębia, w składzie powiększonym o 5 muzyków. Dotychczasowy repertuar nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. Na sezon 2018/2019 zespół przygotowuje też kilka zupełnie nowych utworów.

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 6 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 12 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.

Trzy ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie - większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2017 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Ślaskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej a także w Filharmonii Narodowej. Dotychczas na blisko 130 koncertach pojawiło się prawie 100 tys. widzów, a projekt wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

NIEDZIELA

Pogoria III (przy molo) godz. 11.00.

Pogoria Morsuje

Temperatura spadła, więc morsy cieszą się na myśl o kolejnej, co prawda jeszcze jesiennej, kąpieli. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będzie naprawdę zimno.

Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00.

Varius Manx & Kasia Stankiewicz

Na deskach Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz! Koncert szczególny, gdyż będzie miał on charakter muzyczno-multimedialnego widowiska, którego jeszcze nie widzieliście!

Zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz miesiąc po premierze płyty ENT oraz singla promującego album którym to singlem została piękna, liryczna ballada zatytułowana Mgła nad Warszawą ogłasza również trasę koncertową. Koncerty grupy będą nie lada gratką dla fanów - będą to jedyne w swoim rodzaju muzyczno-multimedialne wydarzenia, jakich jeszcze nie widziałeś! Kasia Stankiewicz zaśpiewa premierowy materiał stworzony wraz z zespołem Varius Manx w ramach nowego Albumu Ent. Będzie dużo nowości a wśród nich grupa zaprezentuje kolejny singiel Kot bez ogona, ale z całą pewnością nie zabraknie też starych, dobrze wszystkim znanych przebojów…

Koncerty będą wyjątkowe nie tylko z powodu premiery płyty. Zespół wraz z Kasią Stankiewicz pragnie przenieść widzów do swojego wyjątkowego, baśniowego świata przy pomocy wideo-rysunkowych wizualizacji wyświetlanych na aż trzech ekranach otaczających zespół. Muzycy zabiorą słuchaczy w podróż do świata natury, a wszechobecne projekcje niemal namacalnie przeniosą koncert do lasu lub w dalekie góry. Założenie jest jedno: ma być pięknie, nastrojowo i tak jak nigdzie indziej. Gościnnie z zespołem wystąpi żeński kwartet smyczkowy Classic Sisters.

Zespół dopiero co obchodził 25 lecie, co zostało bardzo wyraźnie dostrzeżone na rynku muzycznym. Ostatni czas obfitował w sukcesy. Fani oraz krytycy znakomicie odebrali jubileuszową trasę koncertową, a Festiwal Opolski w szczególny sposób uhonorował zespół Varius Manx i Kasię Stankiewicz licznymi nagrodami. Utwory Ameryka i Piątek - efekty wspólnej pracy po dłuższej rozłące - osiągnęły miliony wyświetleń oraz zaskarbiły sobie zaufanie i przychylność ogromnej ilości fanów oraz krytyków muzycznych. Wszystko to umocniło współpracę Kasi Stankiewicz z zespołem Varius Manx, czego efektem jest wyjątkowa w ich dorobku płyta Ent, a także zaplanowana na drugą połowę 2018 jesienna trasa koncertowa.

CAŁY WEEKEND

Kino Kadr

Bohemian Rhapsody godz. 17.00.

Gatunek: dramat, biograficzny, muzyczny; kraj produkcji: USA, Wielka Brytania 2018; czas trwania: 134 min

Reżyseria: Dexter Fletcher, Bryan Singer; obsada: Aidan Gillen, Lucy Boynton, Rami Malek

Bohemian Rhapsody to niezwykła opowieść o powstałym w latach 70. XX wieku zespole Queen i jego frontmanie Freddiem Mercurym. Film ukazuje błyskotliwą karierę grupy, która dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspięła się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania.

Bohemian Rhapsody zaczyna się od legendarnego występu Queen na Live Aid - jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych lat osiemdziesiątych. W ramach tego charytatywnego koncertu 13 lipca 1985 r. na dwóch scenach - Wembley Stadium w Londynie oraz John F. Kennedy Stadium w Filadelfii - pojawiły się największe gwiazdy świata. Koncert, zorganizowany, by zebrać środki na osoby dotknięte głodem w Etiopii, był jednym z największych wydarzeń transmitowanych przez satelity i stacje telewizyjne w historii, gromadząc przed telewizorami 1,9 miliarda widzów w 150 krajach świata.

Występ Queen był zbawieniem dla organizatorów Live Aid. Ludzie w Wielkiej Brytanii oglądali, lecz nie dzwonili, żeby przekazać darowiznę, a przecież to był główny cel - powiedział Graham King, producent filmu. Freddie wszedł na scenę i wykonał set, który zespół ćwiczył przez trzy tygodnie, więc było to idealne 20 minut, które wszystkich zjednoczyło. Zrozumieli, jaki jest sens tego wydarzenia.

Zadanie stworzenia ścieżki dźwiękowej filmu, z wykorzystaniem zarówno prawdziwego głosu Freddiego Mercury’ego, sobowtóra jego głosu oraz wokalu Ramiego Maleka, powierzono Becky Bentham. W scenach śpiewanych, Bentham wymagała, żeby aktorzy śpiewali razem z nagranymi wcześniej utworami. To miało zasadnicze znaczenie, gdyż pozwala uchwycić pracę gardła i mięśni twarzy - wyjaśnia.

W obsadzie, prócz odgrywającego główną rolę Ramiego Maleka, zobaczymy Lucy Boynton (Morderstwo w Orient Expressie) jako Mary Austin, Gwilyma Lee (Jamestown) jako gitarzystę Briana Maya, Bena Hardy’ego (The Women in White) jako perkusistę Rogera Taylora i Joe Mazzello (Jurassic Park) jako basistę Johna "Deacy" Deacona, Aidana Gillena (Gra o tron) w roli pierwszego managera Queen, Johna Reida, Toma Hollandera (Nocny recepcjonista) jako prawnika, a potem managera kapeli Jima "Miami" Beacha, a także Allena Leecha (Downton Abbey) w roli Paula Prentera, który zaczynał jako asystent Reida, by potem zostać osobistym managerem Freddiego Mercury’ego. Wieloletniego partnera Freddiego, Jima Huttona, gra Aaron McCusker (Shameless - Niepokorni), zaś Mike Myers (Austin Powers) wcieli się w rolę Raya Fostera z wytwórni EMI Records.

Scenariusz: Anthony McCarten (Czas mroku, Teoria wszystkiego), na postawie tekstu McCartena i Petera Morgana (The Crown, Królowa)

Producent: Graham King (Infiltracja, Aviator) i Jim Beach (Hotel New Hampshire, Bracia Kray)

Reżyser: Bryan Singer (X-Men, Superman: Powrót)

Producent wykonawczy: Arnon Milchan (Zjawa, Zaginiona dziewczyna), Denis O’Sullivan (Tomb Raider, World War Z), Justin Haythe (Czerwona jaskółka, Infiltrator), Dexter Fletcher (Eddie zwany Orłem, Wild Bill), Jane Rosenthal (Arcyoszust, Był sobie chłopiec)

Hashima godz. 19.30.

Gatunek: dramat, wojenny, kraj produkcji: Korea Południowa 2017, czas trwania: 132 min

Reżyseria: Seung-wan Ryoo, obsada: Jung-min Hwang, Ji-seob So, Joong-Ki Song

Rok 1945. Korea znajduje się pod japońską okupacją. Lee Gang-ok jest szefem orkiestry i zarabia na życie grając zakazaną jazzową muzykę. Gdy próbuje przedostać się ze swoją córką i zespołem do Japonii, okazuje się, że cała grupa została oszukana przez Japończyków. Zamiast do Japonii trafiają na wyspę Hashima, gdzie są zmuszeni pracować w kopalni.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3