Dąbrowa tenis Maja Chwalińska. Doskonałe wieści napłynęły do nas z francuskiego Ajaccio na Korsyce, gdzie odbył się od 8 do 11 sierpnia finał drużynowych Mistrzostw Europy w tenisie ziemnym do lat 12 - Tennis Europe Nations Challenge by HEAD. Polki z dąbrowianką Mają Chwalińską w składzie - zostały wicemistrzyniami Europy!

Dąbrowa tenis Maja Chwalińska: tylko Rosjanki lepszePolki zdobyły srebrny medal w składzie: Maja Chwalińska, Iga Świątek, Nikola Okopniak oraz kapitan Rafał Chrzanowski. Pod koniec lipca w czterech grupach odbyły się eliminacje, teraz osiem najlepszych reprezentacji, w tym polska, walczyła w europejskim finale.

Polki znalazły się w grupie A, gdzie pierwszy mecz pechowo przegrały z Rumunkami 1:2, następnie wygrały z Czeszkami 2:1 i w ostatnim dniu fazy grupowej, gdy wszystkie cztery zespoły miały na koncie po jednym zwycięstwie, wygrały dramatyczny mecz z Włoszkami 2:1.

Ten sukces dał naszej reprezentacji I miejsce w grupie i szansę na zmierzenie się w meczu o złoty medal z Rosjankami, które wygrały trzy pojedynki (3:0) w grupie B. W finale przeciwniczki okazały się jednak za mocne i pokonały nasze dziewczyny 3:0.

Ostateczna klasyfikacja finału:
1. Rosja
2. Polska
3. Ukraina
4. Czechy
5. Włochy
6. Niemcy
7. Rumunia
8. Słowacja

Dąbrowa tenis Maja Chwalińska: nie było łatwo, ale sukces jest naszMaja Chwalińska podkreśla, że turniej finałowy stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, każdy mecz był o stawkę i bardzo wyrównany. Reprezentacja Polski osiągnęła bardzo duży sukces, zajmując drugie miejsce w Europie. - Swoją grę oceniam dobrze, były momenty gry koncertowej i decydujące punkty na 2:1, ale były też łzy i walka ze swoimi emocjami. Korzystając z okazji pozdrawiam wszystkie instytucje i osoby prywatne, które pomagają mi w rozwoju mojego tenisa - mówi Maja Chwalińska.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!