PAS, mat. prasowe
Karol Czerwiński zdobył tytuł wicemistrza Europy
Karol Czerwiński zdobył tytuł wicemistrza Europy mat. klubowe
Karol Czerwiński z Dąbrowy Górniczej został wicemistrzem Europy w ju-jitsu. To jego kolejne cenne trofeum.

Zawody trwały od 26 do 28 października. Zostały rozegrane we włoskiej Bolonii. Srebrny medal to kolejne trofeum młodego dąbrowianina. Karol Czerwiński ma na swoim koncie m.in. tytuł mistrza Polski oraz trzecie miejsce wywalczone na mistrzostwach świata.

Przypomnijmy, że na początku marca br. odbyły się mistrzostwa świata w ju-jitsu. Zawody zorganizowane zostały w Abu-Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na matach zmagania toczyło ok. 700 zawodników z 40 państw. W turnieju nie zabrakło mocnych ekip, jak Niemcy, Rosja, Tajlandia, Iran, Izrael czy Korea Południowa. Młody dąbrowianin występował w 15 osobowej reprezentacji Polski.

Karol Czerwiński – siedemnastolatek, na co dzień uczeń Technicznych Zakładów Naukowych i zawodnik klubu Wataha – dotarł do bloku finałowego i po zaciętym pojedynku pokonał przed czasem reprezentanta Grecji, zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal w formule fighting

Karol wziął również udział w zmaganiach drużynowych, jako członek 7-osobowego teamu, wybranego przez trenerów. Biało-czerwoni, po zwycięstwie nad Tajlandią, zanotowali na swoim koncie porażki z Belgią i Grecją, zajmując wysoką piątą lokatę.

Ju-jitsu aspiruje do dyscyplin olimpijskich i z dużym prawdopodobieństwem zadebiutuje na Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. Jeśli tak się stanie, Karol Czerwiński będzie miał spore szanse, by reprezentować tam Polskę.