Dąbrowski ultramaraton DG24h: policjanci pobiegli dla Kubusia. Jest rekord! [WYNIKI, FOTO]

PAS, mat. policji
Policyjna drużyna pobiegła w dąbrowskim ultramaratonie „DG24h” w parku Hallera. Bieg rozpoczął się w sobotnie południe (8 czerwca) i trwał całą dobę. Policjanci postanowili zamienić swoje zamiłowanie do ekstremalnego biegania na złotówki, pomagając w rehabilitacji Kubusia - syna policjanta z dąbrowskiego garnizonu. Policyjny team przebiegł łącznie 466,4 km, drużynowo i indywidualnie plasując się tuż za podium.

Drużyna składała się z policjantów komend w Dąbrowie Górniczej, Siemianowic Śląskich i policjantki z Pyskowic. Stróże prawa postanowili w swoim wolnym czasie wziąć udział w ultramaratonie, aby pomóc Kubusiowi, który potrzebuje pomocy w leczeniu i rehabilitacji.

Chłopiec urodził się w 2008 roku jako wcześniak z krwiakiem śródmózgowym w prawej półkuli mózgu. Krwiak został usunięty, lecz Jakub ma niedowład połowiczy lewostronny i pozostaje pod stałą opieką neurochirurgiczną. W 2012 roku zdiagnozowano u chłopca epilepsję i rozpoczęto leczenie, które trwa do dziś. Badania psychologiczne wykazały obniżenie ogólnych możliwości intelektualnych oraz całościowe zaburzenia rozwojowe–zaburzenia ze spektrum autyzmu. Chłopiec wymaga stałej opieki w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych.

Policjanci zdecydowali się wystartować w imprezie biegowej i pokonać jak największą liczbę kilometrów pod hasłem „Nasze kilometry za twoje złotówki”. Każdy, kto chciał wesprzeć tę charytatywną inicjatywę mundurowych i pomóc choremu chłopcu, mógł przeznaczyć dowolną kwotę na konto fundacji, do której należy Kuba. W zamian za wsparcie inicjatywy, na koszulkach, w których przez 24 godziny w ultramaratonie biegli policjanci, zostało umieszczone logo firmy lub nazwisko.

W końcowej klasyfikacji 24-godzinnych zmagań biegaczy okazało się, że sztafeta mundurowych w dąbrowskim ultramaratonie „DG24h” uplasowała się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce i przebiegając łącznie 279,9 km. Natomiast biegnący indywidualnie sierż. sztab. Marcin Piłko, który na co dzień pełni służbę w dąbrowskiej patrolówce, w ciągu 24 godzin morderczego biegu pokonał dystans 186,5 km. Dało mu to 5. miejsce w ogólnej klasyfikacji zawodów na prawie 100 ultramaratończyków i 1. miejsce wśród biegnących rówieśników.

To niestety nie koniec zmagań dla Jakuba, który każdego dnia mierzy się z chorobą. Każdy może mu pomóc. Wpłat dla chłopca można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Jakub Nocoń

Po zakończeniu dąbrowskiego ultramaratonu DG24h okazało się, że pobity został zeszłoroczny rekord trasy!. Wynosił on 233,707 km. Ten wynik osiągnął Andrzej Wereszczak. W tym roku aż 242,9 km pokonał w czasie 24 godzin Przemysław Basa. Drugie miejsce zajął Maciej Matecki z wynikiem 203,93 km. Trzecią lokatę wywalczył natomiast Paweł Kuśmierz, osiągając wynik 197,96 km.

Pierwsze miejsce wśród pań (6. w klasyfikacji generalnej) zdobyła Klaudia Radziwończyk. W 24 godziny przebiegła dystans 178,98 km.

TUTAJ ZOBACZYCIE GALERIĘ ZDJĘĆ Z DĄBROWSKIEGO ULTRAMARATONU 2019

Padł też rekord w klasyfikacji sztafet. Wynosi on teraz 317,14 km i został ustanowiony przez Zagłębiowską Dziczyznę. Druga lokata dla ubiegłorocznych zwycięzców Biegowej Kuźni & Imperium Sportu Team, które przebiegły 308,9 km. Trzecie miejsce zajął Chillout Team z wynikiem 290,92 km.

Bieg 12-godzinny wygrał Jakub Śleziak (wynik - 135,014 km). Drugie miejsce zdobył Cris Poll (wynik 125,92 km), a trzecie miejsce wywalczył Paweł Gąsiorek (wynik 108,38 km).

W imprezie wzięło udział 100 zawodników i zawodniczek oraz 11 teamów sztafetowych.

Impreza została zorganizowana przez stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa przy współpracy grupy biegowej "W pogoni za duchem”.