Derby DG: w Błędowie Unia lepsza od Tęczy [ZDJĘCIA]

KOW
Derby DG. W niedzielę na boisku w Błędowie zmierzyły się w piłkarskich derbach miasta miejscowa Tęcza, w której grają obecnie także piłkarze rozwiązanego Zagłębiaka, z Unią Strzemieszyce. Mecz był zacięty, a trzy punkty ostatecznie zdobyli goście.

Jako pierwsi gola zdobyli piłkarze Unii. Już w 17. minucie piłkę w bramce Tęczy umieścił Mariusz Suwaj. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy wyrównał Andrzej Wściubiak, a gdy wydawało się, że pierwsza odsłona meczu zakończy się remisem gola na 2:1 dla Unii zdobył Bartosz Barchan.

Po zmianie stron Tęczy udało się wyrównać. W 64. minucie jeden z jej zawodników był faulowany w polu karnym, a sędzia główny po konsultacji z arbitrem bocznym wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił Rafał Bielawski. Nie minęło pięć minut, a do faulu doszło w polu karnym Tęczy i kibice obejrzeli drugiego karnego. Bramkę dla Unii zdobył w ten sposób Piotr Witoń ustalając w ten sposób wynik spotkania na 3:2 dla drużyny ze Strzemieszyc.

Unia kończyła mecz w dziesiątkę po tym, jak na cztery minuty przed końcem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Rafał Grunt.

Do końca rozgrywek klasy okręgowej pozostały jeszcze cztery kolejki. Unia plasuje się w tabeli na miejscu trzecim, z kolei Tęcza jest piąta. Awans do IV ligi niemalże zapewniła sobie już Warta Zawiercie.