DG: siatkarski Memoriał im. Agaty Mróz dla Zariecza [FOTO]

PAS, mat. prasowe
Memoriał im. Agaty Mróz w hali Centrum
Memoriał im. Agaty Mróz w hali Centrum Dariusz Nowak
DG. Zariecze Odincowo wygrało po tie-breaku z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza, dzięki czemu triumfowało w V edycji Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

DG: Memoriał im. Agaty Mróz dla Zariecza [FOTO]

Siatkarski turniej w hali Centrum trwał od piątku do niedzieli. W niedzielę, w ostatnim meczu imprezy, naprzeciw siebie stanęły ekipy z Polski i Rosji. Wyniki wcześniejszych meczów sprawiły, że stawką tego pojedynku było pierwsze miejsce w zawodach.

Pierwszy set był najlepszym, jaki dąbrowianki rozegrały podczas tegorocznego Memoriału. Przy stanie 13-15 Kamila Ganszczyk zaatakowała z prawego skrzydła, a następnie na zagrywkę weszła Regan Scott. Amerykanka udowodniła, że jest mocna w tym elemencie gry - zdobyła jednego asa, a jej pozostałe serwisy sprawiały sporo problemów Rosjankom, dzięki czemu wyszliśmy na prowadzenie 19-15. Kilkupunktowe prowadzenie udało się dowieźć do końca.

W drugim secie Rosjanki sprawiały sporo problemów dąbrowiankom zagrywką. Mocna była zwłaszcza Daria Malygina. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro poprowadziła Zariecze do wygranej 25-18. W trzecim secie zawodniczki Zariecza popełniały sporo błędów, a bardzo dobrze na rozegraniu radziła sobie Yael Castiglione. Sporo punktów zdobywała Scott.

Czwarta część dąbrowiankom całkowicie nie wyszła. Błędy w ataku, dużo bloków po stronie Rosjanek, które dały gospodyniom zdobyć jedynie 11 "oczek". O tym, kto wygra V Memoriał im. Agaty Mróz-Olszewskiej musiał więc zadecydować tie-break, w którym doskonale radziła sobie Angelina Sperskaite. Siatkarki Zariecza wygrywały już 14-8, ale zawodniczki Taurona MKS-u zdołały obronić cztery piłki meczowe. Przy ataku Sperskaite z lewego skrzydła były jednak bezradne.

Wydarzenie było hołdem dla Agaty Mróz-Olszewskiej, wyjątkowej siatkarki, która chorując na białaczkę, do końca zachowała pogodę ducha i zachęcała do pomagania potrzebującym.

Końcowa klasyfikacja V Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej

1. Zariecze Odincowo

2. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

3. CSM Bukareszt

4. Sokol Frydek-Mistek

Nagrody indywidualne V Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej

Druga najlepsza środkowa bloku - Sofije Medic (Bukareszt)

Pierwsza najlepsza środkowa bloku - Kamila Ganszczyk (Tauron MKS)

Druga najlepsza przyjmująca - Andrea Strbova (Frydek Mistek)

Pierwsza najlepsza przyjmująca - Aline Ioroshik (Zariecze)

Najlepsza atakująca - Helena Horka (Tauron MKS)

Najlepsza libero - Kristine Kurnosova (Zariecze)

Najlepsza rozgrywająca - Tatiana Romanova (Zariecze)

MVP turnieju - Daria Malygina (Zariecze)

V Memoriał im. Agaty Mróz-Olszewskiej

Piątek, 30 września

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - CSM Bukareszt 3-1 (25-17, 21-25, 25-21, 25-15)

Zariecze Odincowo - TJ Sokol Frydek Mistek 3-2 (23-25, 25-18, 21-25, 28-26, 15-10)

Sobota, 1 października

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - TJ Sokol Frydek Mistek 3-0 (25-18, 25-15, 25-10)

Zariecze Odincowo - CSM Bukareszt 3-0 (25-18, 28-26, 25-20)

Niedziela, 2 października

TJ Sokol Frydek Mistek - CSM Bukareszt 0-3 (10-25, 17-25, 11-25)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Zariecze Odincowo 2-3 (25-22, 19-25, 25-16, 11-25, 12-15)