DG. Trzy medale dąbrowskich siłaczy w Żorach [ZDJĘCIA]

mat. prasowe
DG. W Żorach odbyły się XXI Otwarte Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc, w których udział wzięło ponad 70 zawodników. W mistrzostwach wystartowała skromna czteroosobowa reprezentacja Stowarzyszenia Centrum Formy Dabrowa Górnicza, która spisała się bardzo dobrze.

Aneta Szot, startująca bez specjalistycznej koszulki do wyciskania, zajęła trzecie miejsce w kategorii open seniorek jak i w kategorii open wszystkich zawodniczek. Zaliczyła w drugim podejściu 100 kg. Rafał Szendera zajął piąte miejsce w kategorii seniorów do 83 kg i czwarte w kategorii open weteranów (40-49 lat) do 83 kg z bardzo dobrym wyniki 165 kg. Artur Łanuch po udanym trzecim podejściu do ciężaru 235 kg wywalczył brązowy medal w kategorii 93 kg seniorów. Grzegorz Leski, startujący także bez specjalistycznej koszulki do wyciskania, zaliczył 115 kg i zwyciężył w kategorii weteranów (50-59 lat) do 83 kg. Był to sprawdzian aktualnej formy naszych reprezentantów przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski, które odbędą się w Chorzowie.