Dziwne przypadki miały swoją premierę na scenie PKZ Dziwne przypadki miały swoją premierę na scenie PKZ

Dziwne przypadki miały swoją premierę na scenie PKZ (© Konrad Tułak )

"Dziwne przypadki" znów na scenie. 24 kwietnia zapraszamy do Pałacu Kultury Zagłębia na przedstawienie przygotowane prze szkolne koło teatralne Prima Sort w V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego.

Dziwne przypadki znów na scenie. Warto to zobaczyć

Spektakl „Dziwne przypadki” powstał na zajęciach szkolnych w celach dydaktycznych: w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Teatralnego „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka” oraz w nawiązaniu do programu Erasmus Plus – tytuł projektu „Inkluzja społeczna prawem każdego człowieka”.

Sztuka oparta została na motywach arcydzieła literatury XX wieku „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa. Spektakl ten bawi i jednocześnie prowokuje do myślenia. Widzowie zobaczą szeroko zakrojone widowisko okraszone m.in. sztuczkami iluzjonistycznymi oraz innymi niespodziankami przygotowanymi przez młodych artystów. Przed publicznością – godzina wysublimowanej uczty scenicznej, z kolei przed uczniami (w tym tegorocznymi abiturientami) – wyjątkowa powtórka do matury.

A TU PRZECZYTACIE O PREMIERZE DZIWNYCH PRZYPADKÓW W PKZ [ZDJĘCIA]

Spektakl przygotowany przez uczniów V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej miał swoją premierę 7 marca 2017 r. i spotkał się z dużym zainteresowaniem oraz gorącym przyjęciem widzów, dlatego zostanie powtórzony na specjalne życzenie publiczności.

Kiedy: poniedziałek 24 kwietnia 2017 r.
Godzina: 18.00
Gdzie: w sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej
Czas trwania spektaklu: 60 minut

Bilety na spektakl: nieodpłatne będą dostępne w V Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Górniczej Więcej informacji: Ewa Pawik (V LO, reżyser spektaklu) lub pod numerem telefonu: 508 915 589. Współorganizator: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!