Egzamin gimnazjalny 2017: W środę, 19 kwietnia, rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. W województwie śląskim swoją wiedzę sprawdzi ponad 38 tys. uczniów.

Egzamin gimnazjalny 2017: POLSKI, WOS, HISTORIA.W województwie śląskim egzamin gimnazjalny napisze 38 034 uczniów. - Składa się on z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego nowożytnego - wymienia Robert Wanic, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.Aktualizacja: Egzamin Gimnazjalny 2017 z Historii i WOS - co było? Odpowiedzi i arkusze PDFEgzamin rozpocznie się w środę (19 kwietnia) o godz. 9 od pytań z historii i wiedzy o społeczeństwie. O godz. 11 czas na język polski. W czwartek zdających czeka część matematyczno-przyrodnicza (godz. 9 - przedmioty przyrodnicze, godz. 11 - matematyka). W piątek egzamin z języków obcych (o godz. 9 poziom podstawowy, o godz. 11 - rozszerzony).

Cała części humanistyczna ‎i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Na napisanie egzaminu z języka polskiego ‎i matematyki uczniowie mają po 90 minut. Zaś z historii i wiedzy o społeczeństwie ‎i przedmiotów przyrodniczych po 60 minut.

Egzamin gimnazjalny z języka obcego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.‎


EGZAMIN GIMNAZJALNY - ZASADY


Centralna Komisja Egzaminacyjna przypomina, że zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego ‎nowożytnego na poziomie podstawowym mają formę zamkniętą (do wyboru jest jedna z czterech odpowiedzi). W arkuszu egzaminacyjnym ‎z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie rozszerzonym oprócz zadań ‎zamkniętych znajdują się również zadania otwarte.

Przed wyjęciem z domu na egzamin gimnazjalny warto pamiętać, że na salę zdający mogą zabrać ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis piszący na czarno, na matematykę również linijkę. ‎Na egzaminie gimnazjalnym nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych - telefonu czy tabletu.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych nie przystąpią do egzaminu teraz, będą mogli wziąć udział w sesji dodatkowej, która odbędzie się 1, 2 i 5 czerwca. Ogłoszenie wyników 23 czerwca. Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, co nie oznacza, że nie warto się starać. Wynik jest przepustką do szkoły średniej.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Siemianowicach Śląskich w egzaminacyjnym ferworze są już od dziś. Nie tylko przygotowują sale do rozpoczynającego się w środę egzaminu gimnazjalnego, ale też znaleźli czas, by spotkać się z uczniami na ostatnich powtórkach przedegzaminacyjnych.

- Uczniowie trzecich klas gimnazjum mieli okazję rozwiać wątpliwości dotyczące poszczególnych przedmiotów - mówi Agata Krzysztofik, dyrektor ZS nr 2, w skład którego wchodzi Gimnazjum nr 4 oraz I LO im. J. Śniadeckiego. Na tym nie koniec. -Tym, którzy byli zmęczeni powtarzaniem materiału proponowaliśmy trening rozluźniający - dodaje pani dyrektor.


Mimo, że nie dopisała pogoda, a w szkołach nadal trwa przerwa świąteczna, chętnych nie brakowało. Który przedmiot cieszył się największą popularnością? Oczywiście matematyka.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!