Egzamin gimnazjalny 2017 dziś rozpocznie się o godz. 9 w całej Polsce. Drugiego dnia egzaminów gimnazjalnych uczniowie będą musieli rozwiązać zadania z matematyki oraz odpowiedzieć na pytania z biologii, fizyki i geografii. Część matematyczno-przyrodnicza egzaminu gimnazjalnego również jest podzielona na dwie części. O godz. 9 odbędzie się test gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych, a o godz. 11 egzamin gimnazjalny z matematyki. PYTANIA I ROZWIĄZANIA znajdziecie na naszej stronie od razu po zakończeniu egzaminów. Będziecie mogli sprawdzić jak Wam poszło.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017: JAKIE BĘDĄ PYTANIA [CZĘŚĆ PRZYRODNICZA]
W czwartek zdający egzamin gimnazjalny 2017 rozpoczną test o godz. 9 od zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Na rozwiązanie ich będą mieli 60 minut. W arkuszu egzaminacyjnym pojawią się wyłącznie pytania zamknięte. Zdający będą mieli wybrać poprawną odpowiedź z podanych czterech.

W galerii powyżej możecie już zobaczyć arkusze z części przyrodniczej


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017: MATEMATYKA [JAKIE BĘDĄ PYTANIA?]
Po przerwie rozpocznie się egzamin gimnazjalny z matematyki. Start o godz. 11. Koniec po 90 minutach. W tej części egzaminu poza zadaniami zamkniętymi, uczniowie będą musieli też rozwiązywać zadania otwarte. Warto pamiętać, że na ten egzamin uczniowie mogą zabrać ze sobą linijkę.
ROZWIĄZANIA EGZAMINU GIMNAZJALNEGO Z MATEMATYKI NA NASZEJ STRONIE
Pytania i odpowiedzi oraz rozwiązania zadań z matematyki pojawią się na naszej stronie tuż po zakończeniu egzaminów. Będzie mogli od razu sprawdzić jak poszedł Wam test gimnazjalny. Na spokojnie będziecie mogli podjąć się rozwiązania zadań z matematyki ponownie np. wspólnie ze znajomymi i poznać odpowiedź, czy Wasze rozwiązania zadań na egzaminie gimnazjalnym były dobre.

ZOBACZ TAKŻE:
Egzamin gimnazjalny 2017: Język POLSKI arkusze PDF OKE

Egzamin gimnazjalny 2017 humanistyczny z HISTORII i WOS. Arkusze pdf i odpowiedziEGZAMIN GIMNAZJALNY 2017: JĘZYKI OBCE
W piątek egzamin z języków obcych (o godz. 9 poziom podstawowy, o godz. 11 - rozszerzony). W Śląskiem, podobnie jak w cały kraju, najwięcej uczniów będzie zdawało język angielski.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017


Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia szkoły. Jednak nie można go nie zdać. Nie ma wyznaczonej minimalnej granicy punktów. To nie oznacza, że nie warto się starać. Liczba zdobytych na nim punktów otwiera drzwi do wybranej szkoły średniej. Tym samym, czym jest ich więcej, tym lepiej. Ogłoszenie wyników 23 czerwca.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych nie przystąpią do egzaminu teraz, będą mogli wziąć udział w sesji dodatkowej, która odbędzie się 1, 2 i 5 czerwca.

W naszym województwie do egzaminu przystąpi 38 034 uczniów trzecich klas gimnazjum. Zostanie on przeprowadzony w 779 szkołach w Śląskiem.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017: WRAŻENIA PO CZĘŚCI HUMANISTYCZNEJ

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!