Enion Energia: Wystarczy wygrać jeszcze jeden mecz

Leszek Jaźwiecki
Siatkarki z Dąbrowy Górniczej są o krok, by osiągnąć historyczny sukces. Po trzech spotkaniach o brązowy medal PlusLigi Kobiet prowadzą z Budowlanymi Łódź 2:1 i teraz wystarczy wygrać jeszcze jedno spotkanie. Zadanie wydaje się proste, choć jak uczy historia spotkań między tymi drużynami wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Po meczach we własnej hali siatkarki z Dąbrowy Górniczej zapowiadały, że będą chciały zakończyć rywalizację w Łodzi. Nikt się jednak nie spodziewał, że podopieczne Waldemara Kawki pierwszy krok uczynią w taki sposób. Jedynie w pierwszym secie gra była wyrównana, potem z każdą piłką rosła przewaga siatkarek z Dąbrowy Górniczej. W trzecim secie dąbrowianki dosłownie "rozbiły w pył" zespół Budowlanych, wygrywając 25:9!

Nie po raz pierwszy kapitalne spotkanie rozegrała Magdalena Śliwa, wybrana później najlepszą zawodniczką spotkania. Rozgrywająca Enionu imponowała swobodą, ale przede wszystkim precyzją rozdzielania piłek, po których jej koleżanki z drużyny nie miały problemów z kończeniem akcji.

Końcówka pierwszego seta była niezwykle emocjonująca. Dąbrowianki nie wykorzystały dwóch setboli, co błyskawicznie wykorzystały siatkarki z Łodzi i po ataku Karoliny Kosek wyszły na prowadzenie (26:25). Wydawało się, że pójdą za ciosem i wygrają seta. Na szczęście ostatnie słowa należało do siatkarek Enionu. - Szkoda tego seta, bo przy naszym zwycięstwie mecz mógł wyglądać inaczej - żałował trener Budowlanych Wiesław Popik.

Zanosiło się, że walka o każdy punkt będzie toczyła się do samego końca, tymczasem spotkanie stało się jednostronnym widowiskiem. W głównej roli wystąpiły podopieczne trenera Kawki.

- Spodziewaliśmy się bardzo trudnego pojedynku i tak było w pierwszym secie - podsumował spotkanie szkoleniowiec Enionu. - Później było łatwiej. Dobrze byłoby powtórzyć ten wynik.

Plus Liga Kobiet. Mecz o 3. miejsce

Budowlani Organika Łódź - Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (26:28, 16:25, 9:25)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstwie) 1:2. Dziś w Atlas Arenie w Łodzi czwarty mecz.

Budowlani Pluta, Bryda, Szeluchina, De Paula, Kosek, Teixeira, Ciesielska (libero) oraz Zaroślińska, Niemczyk, Jasińska, Koczorowska

Enion Śliwa, Pura, Gajgał, Liniarska, Szczurek, Sieczka, Strasz (libero) oraz Sadowska, Haładyn