Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej. Akademia WSB zaprasza pasjonatów wiedzy i nauki

KJ
Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2018
Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2018 Mat. prasowe
Wielki Festiwal Nauki odbędzie się w Dąbrowie Górniczej i potrwa aż siedem dni, od 25 do 31 marca. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się już dziś.

Ponad 120 inspirujących spotkań odbędzie się w Dąbrowie Górniczej podczas Festiwalu Nauki w Akademii WSB. Ten potrwa przez siedem dni, od 25 do 31 marca. Zjawi się na nim blisko 100 niezwykłych osobowości ze świata nauki.

Ważni goście

W tym roku w ramach Festiwalu Nauki Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej odwiedzą m.in. Szymon Hołownia, Krzysztof Wielicki, Karol Wójcicki czy członek heavymetalowego zespołu Hunter, a jednocześnie... profesor, czyli Arkadiusz Letkiewicz. Będą też prof. Aleksander Nawrat z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz prof. Witold Orłowski. Nie zabraknie wykładowców anglojęzycznych z całego świata, m.in. z USA, Turcji, Rumunii czy Nigerii.

Z każdym rokiem w projekcie realizowanym przez Akademię WSB oraz Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej bierze udział coraz więcej pasjonatów wiedzy. W 2018 roku z wykładów i pokazów Festiwalu Nauki skorzystało ponad 10 tysięcy osób.

Tak było przed rokiem:

Ciekawy i bogaty program

Program Festiwalu uwzględnia spotkania z zakresu psychologii, socjologii, marketingu internetowego, bezpieczeństwa, logistyki, programowania, informatyki śledczej, ale także spotkania z inspirującymi gośćmi.

Szymon Hołownia opowie o tym, czy zwierzęta mają duszę podczas spotkania w piątek 29 marca o godzinie 12.

Krzysztof Wielicki, Jarosław Bator i Robert Jałota opowiedzą o o wysokich górach wraz ze znanym katowickim muzykiem Jackiem Pikułą. To spotkanie odbędzie się w czwartek 28 marca o godz. 17.

Znajdzie się coś dla dzieci np. wykład o zjawiskach świetlnych we wszechświecie przygotował Karol Wójcicki. Odbędzie się on w sobotę 30 marca o 9.30.

Podczas Festiwalu Nauk w Akademii WSB odbędą się inspirujące debaty. W tym roku do jednej z nich - dyskusji o sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologiach, które zmieniają codzienność zaproszono prof. Aleksandra Nawrata (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), prof. Mirosławę Nowak-Dziemianowicz (ekspertkę w dziedzinie pedagogiki i relacji międzyludzkich, kierownik Seminarium Doktorskiego Akademii WSB) oraz Przemysława Pająka – szefa serwisu Spider’s Web. Debatę poprowadzi redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego” Marek Twaróg. Odbędzie się 27 marca o godz. 10.00.

W organizację Festiwalu Nauki włączają się różne dąbrowskie ośrodki edukacyjne i kulturalne, wśród nich są m.in. Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Muzeum Miejskie Sztygarka, Szkolne Obserwatorium Astronomiczne, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Sportu i Rekreacji, NEMO Wodny Świat, Centrum Formy oraz Centrum Diagnostyki i Terapii „In Corpore”.

Pełny program 15. Festiwalu Nauki można znaleźć TUTAJ:

Sprawdź program Festiwalu Nauki. KLIKNIJ

Za udział w spotkaniach nic nie zapłacimy, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zachęcają do rezerwacji miejsc.
Dziennik Zachodni jest patronem festiwalu.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto