Fight Boxing DG: dziewczyny wystąpią podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

mat. prasowe
mat. Fight Boxing
Fight Boxing DG. Dwie zawodniczki Fight Boxingu Dąbrowa Górnicza wywlczyły awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasze miasto będzie też reprezentować jeszcze jedna pięściarka.

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (dziewczyn), które odbyły się w Grudziądzu (11-14.06) wyłoniły dziewczyny, które mogą startować w finale Ogónopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Regulamin przewiduje, że w finale OOM mogą brać udział te dziewczyny, które zdobyły miejsca w eliminacjach od 1-8 w każdej kategorii wagowej.

Z woj. śląskiego w zawodach brało udział 5 zawodniczek, a aż 4 zapewniły sobie udział w OOM.
Pierwsze miejsca zajęły:
50 kg Klaudia Simsak (FightBoxing Dąbrowa Górnicza)
52 kg Milena Bochniak (DKB Dąbrowa Górnicza)
60 kg Katarzyna Bujko (BKS Jastrzębie)
63 kg Aleksandra Piechowska ( FightBoxing Dąbrowa Górnicza)

Dziewiąte miejsce:
57 kg Wioletta Czerniak ( BKS Jastrzębie)

- Mamy nadzieję, że ten wynik zostanie potwierdzony na najważniejszych zawodach dla tego rocznika, czyli Olimpiadzie. W każdym bądź razie jest to dobry początek i prognostyk przed Olimpiadą. Można mieć cichą nadzieję , że dziewczyny powtórzą ten wynik - ocenia Wiesław Andrzejczak, trener w dąbrowskim klubie Fight Boxing.

Przypomnijmy, że aby zdobyć pierwsze miejsce w turnieju kwalifikacyjnym dziewczyny musiały wygrać z trzema przeciwniczkami - Aleksandra Piechowska oraz 4 zawodniczkami - Klaudia Simsak.

Pierwszą walkę Aleksandra wygrała z Sołowiej Karoliną (Boxing Sokółka) TKO 1, drugą walkę z Mikrut Mają ( PTB Tiger Tarnów) TKO 2, a w finale z Budasz Klaudią ( SW Gostyń) 3:0.

Klaudia, aby zdobyć pierwsze miejsce wygrała z Maćkowską Natalią (Sparta Złotów) WO, Zaporowicz Pauliną
(Wda Świecie) WO, Kostrzyńską Anetą( PKB Poznań) 2:1, w finale pokonała Czerniawską Kingę (Olimp Szczecin)TKO 2.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zostanie rozegrany od 13 do 18.07.2015 w Grudziądzu. Przed Olimpiadą zawodniczki i zawodnicy pojadą na obóz sportowy do Zakopanego, aby przygotować się do najważniejszego startu w tym roku. Z FightBoxingu Dabrowa Górnicza oprócz dziewcząt pojedzie również Łukasz Szczepaniak, który zdobył kwalifikacje do udziału uzyskując tytuł mistrza Śląska Kadetów w 2015. Od 18 do 20.06 Łukasz będzie brał udział w Międzynarodowym Turnieju ”O Czarne Diamenty” w Myszkowie, który dla niego będzie sprawdzianem przed Olimpiadą.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0