Fight Boxing Dąbrowa Górnicza: dwa złote medale na Mistrzostwach Śląska

PAS, mat. prasowe
Sukcesy dąbrowskich bokserów w Jaworznie
Fight Boxing Dąbrowa Górnicza. Udanie zakończył się udział dąbrowskich bokserów w Mistrzostwach Śląska Kadetów i Juniorów w boksie. Przywieźli dwa złote medale. Organizatorem zawodów był jaworznicki klub bokserski Jawor Team. Wystartowało 107 pięściarzy z 22 śląskich klubów.

Reprezentanci klubu CSW Fight Boxing – Dąbrowa Górnicza: kadeci Łukasz Szczepaniak, startujący w wadze 63kg i Filip Siński w wadze 75kg zdobyli złote medale.

Maciej Szlęk, który również brał udział w turnieju, nie zdołał przebić się do strefy medalowej w wadze 69 kg, w kategorii juniorów. Pierwszą walkę wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Marcinem Kulką z LKS Myszków, a w walce o półfinał przegrał na punkty z Robertem Suchym z UKS MOSM Bytom.

Najlepsze walki naszych zawodników stoczył Łukasz Szczepaniak, który pierwszą walkę wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Sylwestrem Olsiakiem z MOSiR-u Mysłowice, a w finale pokonał na punkty, po bardzo zaciętej walce, Kamila Bugajskiego z MOSM-u Tychy.

Filip Siński trafił od razu do finału, a w nim wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Danielem Iwaszkiewiczem, reprezentantem GUKS-u Carbo Gliwice.

Gratulujemy trenerom i młodym zawodnikom sukcesu, tym bardziej że zdobyte tytuły Mistrzów Śląska kwalifikują tych zawodników do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani