IV liga: Górnik Piaski ogrywa Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza [ZDJĘCIA]

TOS
IV liga. Zespoły Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza i Górnika Piaski w świąteczną sobotę rozegrały derbowe spotkanie w ramach 21. kolejki IV ligi. Lepsi okazali się goście Czeladzi, którzy outsidera tabeli pokonali w stosunku 4:1.

Worek z bramkami rozwiązał w 19. minucie Łukasz Stępień. Dzięki bramce byłego zawodnika Zagłębiaka to drużyna z Piasków schodziła na przerwę z prowadzeniem. Tuż po zmianie stron na 2:0 podwyższył kapitan Górnika Marcin Pieniążek. Nie było to jednak ostatnie słowo podopiecznych Artura Szymkowskiego. Trzecią bramkę dla Piasków zdobył Łukasz Burczyk, a kropkę nad i w 80. minucie postawił strzelec pierwszego gola Łukasz Stępień. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie, które chwilę później zapisał na swoje konto Damian Pawęzowski.

Dwaj pozostali zagłębiowscy czwartoligowcy odnieśli porażki. W Grodźcu miejscowy RKS uległ 1:4 Przyszłości Ciochowice, z kolei Sarmacja Będzin przegrała 1:2 w Kamienicy Polskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU B-KLASY SKS ŁAGISZA - GÓRNIK SOSNOWIEC

Zagłębiak: Szymura - Rutkowski, Staszczyszyn, Zouhar (75. Pałaguta), Czubala (50. Sularz), Strumień (38. Pawęzowski), Stefański, Szopa, Ducki (56. Miedwiediew), Bernaś, Zych, trener Dariusz Klamra

Górnik: Faber - Kawecki, Stępień, Bielawski, Zapart, Świerczyński (65. Białek), Strojek, Burczyk (70. Malara), Skrzypek (80. Oberaj), Pieniążek (75. Baran), M. Derlatka, trener Artur Szymkowski

Żółte kartki: Zouhar, Szopa, Sularz - Baran

Za tydzień Górnik Piaski podejmie na własnym stadionie Zielonych Żarki, z kolei Zagłębiak pojedzie do Rudy Śląskiej na mecz ze Slavią.