Zgubienie kluczyków może przynieść wiele problemów Zgubienie kluczyków może przynieść wiele problemów

Zgubienie kluczyków może przynieść wiele problemów (© hella)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Utrata kluczyków do samochodu to zawsze spory kłopot. W takiej sytuacji lepiej jednak nie próbować włamać się do własnego samochodu. Rozsądniej będzie skorzystać z usług firmy, która świadczy usługi awaryjnego otwierania aut. Pracownik, który posiada odpowiednią licencję, szybko i sprawnie pomoże nam dostać się do naszego auta.

Jednak otworzyć drzwi samochodu, to jedno, trzeba go jeszcze uruchomić. Pół biedy, jeśli mamy starszy model, który ma tradycyjny kluczyk bez immobilisera. Takich aut jest jednak coraz mniej, a przy nowoczesnym kluczyku jest to już bardziej skomplikowana sprawa.

Tak czy inaczej, musimy jakoś dorobić klucz. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wizyta w serwisie. Musimy wziąć ze sobą wszystkie dokumenty potwierdzające, że jesteśmy właścicielem auta. Nowy kluczyk zostanie zamówiony w fabryce i dostarczony nam w czasie kilku do kilkunastu dni. Niestety, to spory wydatek, który może przekroczyć nawet 1000 zł.

Drugą opcją, często znacznie tańszą, jest zlecenie wykonania duplikatu prywatnej firmie. W takim wypadku również musimy mieć wszystkie dokumenty, ale czas oczekiwania jest znacznie krótszy, a cena usługi nie powinna przekroczyć 300 zł.

Pamiętajmy też, by wziąć ze sobą drugi komplet od zgubionych kluczyków. Dzięki temu, stare klucze zostaną wykasowane z centralki systemu, podczas gdy nowy komplet zostanie do niej wczytany. Sam fakt otrzymania dorobionego klucza sprawy nie załatwia. Wprawdzie drzwi otworzymy, ale silnika nie uda nam się uruchomić. Konieczne jest więc tzw. wczytanie klucza.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!