Sebastian Waniek (czerwona koszulka) miał udział w awansie Zagłębiaka do klasy okręgowej i IV ligi

Sebastian Waniek (czerwona koszulka) miał udział w awansie Zagłębiaka do klasy okręgowej i IV ligi (© fot.archiwum Haliny Waniek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już niebawem kolejna edycja turnieju upamiętniającego piłkarza dąbrowskich klubów - Sebastiana Wańka

Halowe Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej im. Sebastiana Wańka na stałe wpisały się już w sportowy kalendarz miasta. Odbywająca się tradycyjnie w styczniu impreza upamiętnia przedwcześnie zmarłego w 2008 roku piłkarza Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza i Tęczy Błędów.

W tym roku turniej odbędzie się już po raz piąty.

- Sebastian był bardzo ambitnym napastnikiem, bardzo szybkim i solidnym zawodnikiem - wspomina Zenon Grzelak, wówczas II trener dąbrowskiego Zagłębiaka.

Sebastian Waniek urodził się 23 kwietnia 1974 r., zmarł 12 lipca 2008 r. Pozostawił żonę i dwie córki. Był zawodnikiem drużyny klubu z Konopnickiej, która awansowała najpierw z klasy A do ligi okręgowej, a następnie do IV ligi.

Jeszcze w sierpniu 2006 r. zdobył jeszcze bramkę w ligowym meczu z Szombierkami Bytom, później wystąpił jeszcze w kilku spotkaniach Zagłębiaka. Potem górę wzięła choroba.

Inauguracyjne spotkanie IV ligi w sezonie 2008/2009 poprzedziła już minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego piłkarza.

Pierwszy memoriał odbył się jeszcze za życia Sebastiana Wańka, dochód z turnieju zawsze był przekazywany rodzinie zmarłego piłkarza. Tak będzie i 22 stycznia.
W zaplanowanym na niedzielę 22 stycznia na parkiecie dąbrowskiej hali Centrum turnieju udział wezmą Zagłębiak, Unia Strzemieszyce, Unia Ząbkowice, Tęcza Błędów, Pionier Ujejsce, Promień Strzemieszyce, Przemsza Okradzionów oraz MKS Siemianowice. Tytułu broni drużyna z Ujejsca.

Patronat nad turniejem objął prezydent miasta Zbigniew Podraza oraz Rada Miejska w Dąbrowie Górniczej. Patronat medialny nad memoriałem sprawuje nasz redakcyjny portal internetowy naszemiasto.pl

Komentarze (0)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.00.