Prezentujemy kolejny już materiał o zarobkach. Wcześniej publikowaliśmy raporty m.in. o zarobkach górników, nauczycieli, pracowników dyskontów czy policjantów - teraz przyszła kolej na zarobki w księży. Ile zarabiają duchowni? Sprawdziliśmy to - kliknij w galerię powyżej.


Praca

Komentarze (48)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

igor (gość)

Nie bronię nikogo - napiszę na początku. Tylko brak tutaj prawdy w tym artykule. Znam dobrze realia płac duchownych i te powyższe są z palca wyssane. Pensje ze szkół mają księża oczywiście. Nie ma coś takiego jak wypłata np. proboszcozwska, tym bardziej w wysokości 5000. Jest wiele parafii gdzie księżą się naprawdę nie przelewa - biskup musi pomagać. Emerytury też nie są wysokie, bo w granicach 800 zł. Więc proszę o obiektywizm i nie pisanie bzdur. Ewentualne nadużycia finansowe to inna sprawa, bo i tacy się znajdą.

,.,.l;lm (gość)

Kler powinien miec zarobki jak wiekszosc zwyklych obywateli (niestety:/) czyli najnizsza krajowa lub nieduzo wiecej...

RustY (gość) (gosc9)

Tu się nie ma z czego śmiać. Kościół jest rakiem toczącym tę planetę i powinien zostać odcięty od zdrowej tkanki. Za ludobójstwo, za chciwość, pazerność, pychę i zbrodnie, których się dopuścił. Za tysiące skrzywdzonych dzieci, spalone żywcem matki i wymordowanych ojców.. Za kolaboranctwo z nazistami, niepohamowaną rządzę władzy i zdradę, jakiej dopuścili się na polskim społeczeństwie. Paradoksem jest to, że Bóg, którego katolicy tak czczą musiałby być gorszy od nich, skoro taką postawę akceptuje. Zastanów się nad tym, bo piekiełko czeka.

hubert (gość) (POstępowe media TVN WSi24)

Nie wszystko jest cacy i to wszędzie. Trzeba jednak podkreślić, że to nie duchowieństwo sprzedalo i zdradziło Polskę. To zrobili przydupasy zachodu łudząc sie, że będą mieli dobre życie. Zrobili to ci, którzy pluli na komune. Później zawarli przymierze z nimi, sprywatyzowali ich i pozwolili im na wszystko. Te gady spod znaku SLD, PSL, PO, czy nowoczesna to oszuści. jeśli jestes taki mądry wierz im dalej.

gosc9 (gość) (RustY)

czlowiek, ktory sie ubiega o to, zeby zostac ksiedzem, musi wiedziec, ze to nie jest zawod, lecz powolanie. W powolaniu nie liczy sie nic, tylko oddanie sie sprawie. Kaplanstwo napewno nie moze kazdy studiowac, bo i tez nie kazdy spelni wymagania. Jest to wielkie poswiecenie, ktore tez daje wieksza duchowosc czlowiekowi i dlatego nazywa sie ich duchownymi. W dzisiejszych czasach sa tacy, ktorzy mysla tak jak Pan(i) a potem robia szkode kosciolowi za zle zachowanie. Kosciol wierzy w intencje ludzi i dlatego tez sa takie przypadki, a wierzac w odpuszczanie grzechow, daja im nawet mozliwosc sie poprawienia, bo Bog jest milosierny i umie wybaczac. Ja bym zaraz wyrzucila z kosciola i wyslala do kamieniolomow pracowac, zeby nie przychodzili na zle mysli, za wykorzystanie mojej dobroci i za wysmiewanie sie z kosciola.

RustY (gość) (Salomon)

Poczytaj relacje z pierwszej ręki, co dzieje się w seminariach, to zrozumiesz. Chętnych nawet jest sporo, tylko duża część odchodzi w momencie, kiedy zaczyna rozumieć, o co w tym biznesie chodzi i co trzeba robić, aby seminarium ukończyć i na dzień dobry nie zaliczyć jakiegoś zadupia w Afryce na tzw misji. Nie zapominaj też,że do seminarium trafiają już z konkretnie wypranymi mózgami, co raz trudniej klerowi o takich pomimo indoktrynacji dzieci od przedszkola. Coraz trudniej wcisnąć ciemnotę młodym ludziom w dobie internetu, nie przez przypadek kościół objął mackami, pożal się Boże, rząd w Polsce, nie chcecie po dobroci to was zmusimy. Do tego dochodzi świadomość, że do końca życia jeden z drugim będzie musiał się ukrywać ze swoimi potrzebami, jeden dostanie do głowy, drugi polubi to, co dostał w seminarium, a trzeci weźmie się za dzieci.

Salomon (gość)

Mnie ciekawi jedna sprawa - jeśli księża tak dużo i tak fajnie, łatwo zarabiają, to dlaczego ci wszyscy, którzy na nich psioczą nie pójdą do seminarium się uczyć na księdza, żeby tak żyć? Jeśli to jest takie fajne i łatwe to dlaczego tak mało jest chętnych ?

gutek (gość)

Może o tym nie wiecie, ale od każdego postawionego pomnika na cmentarzu parafialnym proboszcz bierze 10%. Tak jest np w Mysłowicach. To tam, gdzie na cmentarzu ostatnio wiatr przewrócił duże drzewo, które kilka z takich pomników zniszczyło.

iki (gość)

i za co? przepraszam bardzo ale ile można ssać z emerytów i rencistów :( 5000 tyś 10tyś ... brak rodziny, zagwarantowane mieszkanie... na co oni zbierają kasę? - kurczę już się nie dziwie że mój proboszcz Jeepem nówką jeździ...

araya (gość)

Rzygam już tymi czarnymi katabasami. Obrzydzenie i wstręt wzbudza we mnie każda wzmianka na temat tej legalnie działającej bandzie oszustów, zboczeńców i pazernych na władzę chamach. Bezczelność i tupet z jakim traktują ludzi sprawia, że cisną się na usta same niecenzuralne słowa. A boleść nad głupotą ludzi dających wodzić im się za nos jest dojmująca.