IV Muzealny Festyn Historyczny w Dąbrowie Górniczej [FOTO+FILM]

W sobotę 18 czerwiec odbył się w Dąbrowie Górniczej Muzealny Festyn Historyczny. Zobacz zdjęcia ....

Byłeś na Festynie Historycznym w DG? Zrobiłeś zdjęcia? Pochwal się! Czekamy na Wasze foto - ślijcie maile na internet@dz.com.pl

Największą atrakcją okazał się radziecki czołg T34, który po 1,5 tygodniowym remoncie po raz pierwszy zaprezentował swoje umiejętności publiczności. Zanim to jednak nastąpiło nie mogło obejść się bez oficjalnego chrztu i nadania imienia. W konkursie, na który napłynęło 70 propozycji, zwyciężyła propozycja: „Ordon” I tak też od wczoraj oficjalnie nazywa się dąbrowski czołg, który będzie stacjonował przy Muzeum Miejskim Sztygarka.

Podczas festynu nie zabrakło m.in.
∨ Czytaj dalej

parady pojazdów militarnych, które przejechały przez centrum miasta, rekonstrukcji walk z 1945 roku, kiedy to Armia Czerwona zbliżała się do Zagłębia Dąbrowskiego, przełamując niemiecki opór oraz rekonstrukcji walk w Normandii w 1944 roku.

Można było zrobić sobie pamiątkowe fotografie nie tylko w czołgu, ale także innych wozach pancernych, motorach, a także z pasjonatami militariów i historii, przebranych w mundury żołnierzy niemieckich, amerykańskich, czy radzieckich.


Komentarze (2)

avatar
avatar
dąbrowianin (gość)

Widzę, że festyn militarny cieszył się dużą frekwencją , zarówno młodych jak i starszych uczestników. Brawa dla organizatorów, oby więcej takich lub podobnych imprez w Dąbrowie Górniczej.

Wybierz kategorię