W sobotę 18 czerwiec odbył się w Dąbrowie Górniczej Muzealny Festyn Historyczny. Zobacz zdjęcia ....

Byłeś na Festynie Historycznym w DG? Zrobiłeś zdjęcia? Pochwal się! Czekamy na Wasze foto - ślijcie maile na internet@dz.com.pl

Największą atrakcją okazał się radziecki czołg T34, który po 1,5 tygodniowym remoncie po raz pierwszy zaprezentował swoje umiejętności publiczności. Zanim to jednak nastąpiło nie mogło obejść się bez oficjalnego chrztu i nadania imienia. W konkursie, na który napłynęło 70 propozycji, zwyciężyła propozycja: „Ordon” I tak też od wczoraj oficjalnie nazywa się dąbrowski czołg, który będzie stacjonował przy Muzeum Miejskim Sztygarka.

Podczas festynu nie zabrakło m.in. parady pojazdów militarnych, które przejechały przez centrum miasta, rekonstrukcji walk z 1945 roku, kiedy to Armia Czerwona zbliżała się do Zagłębia Dąbrowskiego, przełamując niemiecki opór oraz rekonstrukcji walk w Normandii w 1944 roku.

Można było zrobić sobie pamiątkowe fotografie nie tylko w czołgu, ale także innych wozach pancernych, motorach, a także z pasjonatami militariów i historii, przebranych w mundury żołnierzy niemieckich, amerykańskich, czy radzieckich.


Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dąbrowianin (gość)

Widzę, że festyn militarny cieszył się dużą frekwencją , zarówno młodych jak i starszych uczestników. Brawa dla organizatorów, oby więcej takich lub podobnych imprez w Dąbrowie Górniczej.