(© fot. Materiały prasowe.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ultrasonografia, elektrokardiografia, rezonans magnetyczny, rezonans akustyczny... - współczesna diagnostyka wyposażona w elektronikę, a do tego wiedza i intuicja lekarzy na miarę zawsze bezbłędnego dr. House'a - medycyna jawi nam się dziś jako teoretyczna i praktyczna potęga. Aż dziw, że jeszcze ktoś umiera!

W tej sytuacji wstrząsem może być takie oto wyznanie: "Mimo doświadczenia i wieku wciąż mam poczucie, że medycyna jest wiedzą tajemną - nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego czasami leczenie idzie nadspodziewanie dobrze, a w innych znów przypadkach beznadziejnie - mówi prof. Bolesław Rutkowski, wybitny nefrolog i transplantolog w książce "Cud w medycynie. Na granicy życia i śmierci. Opowieści lekarzy".

14 wybitnych profesorów opowiada o zaskakujących przypadkach w swojej praktyce lekarskiej. O ciężko chorych, którzy wbrew rozsądkowi i wiedzy medycznej wyzdrowieli. Nie wiadomo dlaczego. Byli w stanie beznadziejnym. Leki zawiodły. Operacje nie pomogły. Nie mieli prawa przeżyć. A tymczasem objawy się cofnęły, wyzdrowieli, zaczęli nowe życie. Lub odwrotnie. Pacjent się poddał, stracił nadzieję, a nagle udało się trafić w diagnozę i w lek. I o tym, że choroba zaczęła się banalnie, a zabiła, zanim zdążono ją zidentyfikować i nazwać.
"Cud w medycynie. Na granicy życia i śmierci. Opowieści lekarzy"
Wydawnictwo Literackie 2010. Stron 252. Cena 26,99 zł

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!