(© fot. Materiały prasowe.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gdy zobaczyłam na okładce ślicznie wydanej książki fragment czerwonej kurtyny oraz ogromny brylant i przeczytałam informację, że powieść ta łączy w sobie cechy stylu Charlesa Dickensa i Agathy Christie, nie mogłam się oprzeć. Lektura adresowana jest co prawda do młodego czytelnika, a u mnie z młodością jest równie kiepsko, jak w socjalizmie ze sznurkiem do snopowiązałek, natomiast całkiem dobrze wypadam jako czytelnik.

Niezwłocznie zagłębiłam się w świat dziewiętnastowiecznego Londynu oglądany oczami nastoletniej dziewczynki, porzuconej na progu słynnego teatru Drury Lane, przygarniętej przez dyrektora i nazwanej Kicią. Jest to teatr niezwykły, gdyż kryje on w sobie wielki skarb.

Historia rozpoczyna się w chwili, gdy dyrektorowi Drury Lane zostaje powierzony w opiekę diament bezcennej wartości, który zostaje ukryty gdzieś w zakamarkach teatru. Niestety, szybko fakt ten przestaje być tajemnicą i wielu chce wejść w posiadanie drogocennego kamienia. W tym groźny gang Billego Pryszcza. Od tego momentu Kicia zostaje uwikłana w grę, którą może nawet przypłacić życiem. W teatrze zaczynają się dziać dziwne, niebezpieczne rzeczy i tylko od sprytu Kici, jej przedsiębiorczości, pomysłowości oraz odwagi zależy, czy wyjdzie cało z licznych zastawianych na nią pułapek.

Niezwykle barwna, pełna dowcipu, wzruszająca powieść dla osób w każdym wieku o życiu w słynnym teatrze, walce o przetrwanie osieroconego dziecka, niebezpiecznych londyńskich ulicach, przyjaźni, lojalności i oczywiście miłości. Książka porywająca w świat przygód i wyobraźni, z którego jakże szkoda wracać do rzeczywistości XXI w.
Julia Golding, "Diament z Drury Lane",
Wydawnictwo Egmont, Warszawa 2010, stron 446, cena 39,90 zł

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!