Koszykarze MKS-u gromią AZS Koszalin!

mat. prasowe MKS
mat. MKS
Koszykarze MKS-u gromią AZS Koszalin. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. MKS Dąbrowa Górnicza wrócił do hali Centrum i pewnie pokonał AZS Koszalin w rewanżowym pojedynku drużyn. Po problematycznej pierwszej połowie, w drugiej ekipa z Zagłębia była w stanie kontrolować przewagę. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał kapitan – Piotr Pamuła. Zanotował 18 punktów, 4 asysty i 2 zbiórki.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – AZS KOSZALIN 90:60 (24:16, 24:18, 17:16, 25:10)

Gospodarze, podobnie jak w meczu z Anwilem Włocławek, dobrze weszli w spotkanie wypracowując prowadzenie 11:2. Swój pierwszy rzut za trzy trafił Laimonas Chatkevicius, który niespodziewanie znalazł się w pierwszym składzie MKS-u Dąbrowa Górnicza. AZS Koszalin szybko znalazł rytm i po dwóch trójkach z rzędu Piotra Stelmacha prowadził 14:13. Odpowiedź dąbrowian była bezkompromisowa. Ucieczka 11:2 po dobrych akcjach Byrona Wesleya, Kuby Parzeńskiego i Piotra Pamuły. Drugą kwartę MKS rozpoczynał z 8-punktami przewagi (26:18).

Kolejne 10 minut było bliźniaczo podobne. MKS zbudował już przeszło 10-punktową przewagę, ale znów nie potrafił jej utrzymać. Dwie trójki w kontrze najpierw Curtisa Millage’a, następnie Marcina Nowakowskiego zredukowały stratę do 3 oczek. W połowie kwarty był remis 32:32. Kolejny powrót Akademików podrażnił ambicje miejscowych, zwłaszcza Pamuły, który pierwszą połowę kończył z 3/3 zza łuku. Koszalinianie ostatnie posiadanie kwarty rozpoczęli na 29 sekund przed końcem. To oznaczało, że MKS będzie miał około 5 sekund na finałową akcję. Maciek Kucharek złapał po przechwycie, przebiegł 3/4 parkietu i wsadził do kosza tuż przed syreną!

Gospodarze prowadzili 48:34 przed kolejnymi 20 minutami. W tej odsłonie byli w stanie kontrolować przewagę m.in na linii rzutów wolnych, skąd często próbowali swoich sił. Przed ostatnimi 10 minutami prowadzili bezpiecznie 65:50. Wkrótce MKS podkreślał swoją przewagę nad rywalem z Koszalina. Po trafieniu za trzy Jeremiah Wilsona przewaga wzrosła do 22 punktów. Po tym uderzeniu AZS nie potrafił się już podnieść. Dąbrowianie przerwali serię porażek, a MVP spotkania został Piotr Pamuła, notując 18 punktów, 4 asysty i 2 zbiórki.

MKS: Pamuła 18, Johnson 14, Wilson 14, Wesley 13, Chatkevicius 9, Parzeński 7, Kowalenko 6, Wołoszyn 5, Kucharek 4, Wieczorek 0, Szymański 0

AZS: Stelmach 14, Nowakowski 12, Johnson 9 Zalewski 7, Harris 7, Millage 5, Wrona 3, Manigault 2, Sikora 1, Wadowski 0, Pabianek 0