Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu trzy serie popularnego leku na kaca Alka-Prim. W marcu zakazem sprzedaży objęto również kilka innych leków. W galerii powyżej prezentujemy listę leków, które w ostatnim czasie wycofano ze sprzedaży.

Przyczyną wycofania jest niepokojąca reakcja substancji pomocniczej z wodą zawartą w produkcie, co miało doprowadzić do zniekształcenia oryginalnego opakowania. Zakazem objęto serie o numerach: 10216 , 20216 (obie z datą ważności 02.2018) i 11116 z datą ważności 11.2018.

Alka-Prim to jeden z najczęściej wybieranych produktów niwelujących skutki kaca. Lek zawiera kwas acetylosalicylowy (1 tabletka to odpowiednik 330 mg kwasu acetylosalicylowego), kwas aminooctowy (glicynę), kwas cytrynowy oraz wodorowęglan sodu. Jest powszechnie stosowany w bólach o słabym lub średnim nasileniu, bólach mięśni oraz w przypadku gorączki spowodowanej przeziębieniem i zakażeniami wirusowymi.

W marcu Główny inspektorat Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży również kilka innych leków, w tym Linezolid, Kapsiplast, Cetrexal, Azathioprine VIS i Aminoplasmal 15%.

Poniżej sprawdzisz, które konkretnie serie zostały objęte zakazem sprzedaży:

Biznes

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!