Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków 2015 w Szczyrku. Wygrywa Stefan Hula

mat. PZN
Anna Karczewska / PZN
W piątek 17 lipca na skoczni K-95 w Szczyrku rozegrany został VII Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków, w którym najlepszy okazał się ubiegłoroczny triumfator – Stefan Hula. Drugie miejsce wywalczył Dawid Kubacki, który oddał najdłuższy skok w konkursie, uzyskując 109,5 metra i tym samym ustanawiając nowy, letni rekord skoczni. natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny reprezentant Kadry B – Maciej Kot.

W pięknej, słonecznej, jednak wietrznej pogodzie zawodnicy rywalizowali w VII Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków, który rozegrany został tradycyjnie na skoczni K-95 w Szczyrku. Przed południem walkę o zwycięstwo w zawodach rozpoczęli najmłodsi uczestnicy z kategorii Junior C i B. W pierwszej kategorii triumfował zawodni WSS Wisła w Wiśle – Tomasz Pilch, który nie miał sobie równych tego dnia, wyprzedzając drugiego Kacpra Stosla z AZS-u Zakopane o 22,5 punktu. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Wiktor Węgrzynkiewicz z klubu SS-R Sokół Szczyrk. Bardziej zacięta rywalizacja o miejsca na podium była natomiast w kategorii Junior B, w której zwyciężył zawodnik z TS Wisły Zakopane – Paweł Chyc. Tuż za nim uplasował się Dominik Kastelik z SS-R Sokół Szczyrk, natomiast trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega – Dawid Krupa.

W konkursie w kategorii Open wzięło udział 42 skoczków narciarskich. Po pierwszej serii liderem był Andrzej Stękała z AZS Zakopane, który jednak nie zdołał utrzymać prowadzenia w konkursie i ostatecznie zajął szóste miejsce. Ku uciesze zebranych kibiców zwycięstwo odniósł szczyrkowianin – Stefan Hula, który drugi rok z rzędu triumfował w tej imprezie. Na drugim stopniu podium uplasował się Dawid Kubacki, który w serii finałowej uzyskał 109,5 metra, tym samym ustanawiając nowy rekord, letni skoczni K-95 w Szczyrku. Natomiast na trzecim miejscu zawody ukończył Maciej Kot.