W sobotę 18 marca w hali Centrum odbyły się 37. Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin.

Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w karate w hali Centrum [ZDJĘCIA]

Udział w imprezie wzieło ok. 300 zawodników z blisko 30 ośrodków karate. Na dąbrowskiej macie pojawili się także utytułowani zawodnicy, w tym medaliści mistrzostw Europy.

Zawody rozgrywane były w kategorii kumite – walk, oraz kata – sekwencji połączonych technik, w grupach wiekowych od 12 lat, aż do kategorii Masters 35+. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się eliminacjami od godziny 10.00. O godz. 15.00 odbyła się ceremonię oficjalnego otwarcia mistrzostw.

Nowością było pojawienie się kategorii olimpijskiej, rozgrywanej po raz pierwszy w historii, w związku z zakwalifikowaniem karate do rodziny sportów olimpijskich. Formuła rywalizacji była zgodna z zasadami, które będą obowiązywać podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 r. Przyszła kadra Polski zostanie wyłoniona między innymi spośród karateków uczestniczących w tych zawodach.

Organizatorzy, Dąbrowski Klub Karate i Śląski Związek Karate Kyokushin we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji i Urzędem Miejskim z Dąbrowy Górniczej, przygotowali dodatkowe, pozasportowe atrakcje dla gości. W trakcie turnieju odbył się też wielki pokaz umiejętności dzieci poniżej 12 roku życia ze wszystkich uczestniczących klubów, a także rozlosowane zostały bony na zakup profesjonalnego sprzętu sportowego.

– Organizacja mistrzostw to ogromne wyróżnienie dla naszego klubu, który podsumowuje w ten sposób trzydziestolecie działalności sportowo-wychowawczej – mówi sensei Artur Sroka, prezes Dąbrowskiego Klubu Karate.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!