MKS walczył we Włocławku, ale poległ

PAS, mat. MKS
mat. MKS
MKS walczył we Włocławku, ale poległ. Po zaciętej rywalizacji, końcówka spotkania należała do Anwilu Włocławek, który pokonał we własnej hali MKS Dąbrowę Górniczą 73:70. Najlepszym zawodnikiem meczu był bez wątpienia center gospodarzy – Josip Sobin. Zanotował aż 28 punktów.

ANWIL WŁOCŁAWEK – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 73:70 (16:22, 21:12, 17:20, 19:16)

Drużyna MKS-u Dąbrowy Górniczej weszła w spotkanie znacznie lepiej, prowadząc już 13:7 po niesamowitym rzucie z 9 metrów Bartłomieja Wołoszyna. Dąbrowianie byli w stanie kontrolować mecz po obu stronach parkietu. Zmuszali Anwil Włocławek do trudnych rzutów. Rywal w pierwszej kwarcie trafiał poniżej 40% z gry, natomiast ekipa z Zagłębia wykorzystała przeszło 60% swoich prób. Tę część walki zakończył wsad w kontrze Witalija Kowalenko. MKS prowadził 22:16.

W kolejnych 10 minutach gospodarze wrzucili wyższy bieg, zwłaszcza Josip Sobin. Wysoki Anwilu zdominował środek pola, notując kolejne punkty. Pierwszą połowę skończył mając na koncie 16 oczek i 5 zbiórek. MKS z kolei zaciął się w ataku. Ekipy do samego końca drugiej odsłony wymieniały się ciosami. Po rzucie z półdystansu Byrona Wesleya goście prowadzili 34:33, ale w końcówce skuteczniejsi okazali się podopieczni trenera Igora Milicicia i schodzili do szatni z przewagą 37:34.

Druga połowa przyniosła sporo emocji. Trafienie za trzy Byrona Wesleya pozwoliło gościom z Zagłębia doprowadzić do remisu 41:41. Inicjatywę na kilka minut przejął MKS. Kontra zakończona punktami Kerrona Johnsona wyprowadziła ekipę na 4-punktowe prowadzenie. Jednak włocławianie mieli bardzo mocną odpowiedź. Zaraz po przerwie na żądanie trenera Milicica, Nemanja Jaramaz trafił dwa rzuty z dystansu. Trzecią odsłonę ekipy skończyły remisem 54:54.

Dąbrowianie mieli piorunujący start do ostatnich 10 minut. Po wsadzie Kowalenko na tablicy wyników było 60:54 dla gości. Anwil zareagował wzmocnieniem swojej obrony, co pomogło tej drużynie odrobić straty. Po pięknym półhaku Sobina było już 63:62 dla graczy z Włocławka. Aż do ostatnich minut ekipy wymieniały się cios za cios. Decydujący rzut trafił Jaramaz przymierzając za 3 na minutę przed końcem. MKS w końcówce nie wykorzystał kilku szans i przegrał po bardzo interesującym pojedynku. Najlepszym graczem był Josip Sobin kończąc z 28 punktami.

Anwil: Sobin 28, Jaramaz 17, Leończyk 8, Mccray 7, Washington 6, Łączyński 4, Dmitriew 3, Młynarski 0

MKS: Wesley 15, Wołoszyn 13, Wilson 10, Johnson 9, Parzeński 8, Kowalenko 7, Pamuła 7, Kucharek 1, Szymański 0

Najbliższe spotkanie dąbrowianie rozegrają w środę o godz 19.00 w hali Centrum. Rywalem naszych zawodników będzie ekipa AZS-u Koszalin.