Muszynianka - Enion Energia 2:3

Tomasz Kuczyński
Mecz trzecich w tabeli PlusLigi dąbrowianek z wiceliderkami i mistrzyniami Polski był prawdziwą siatkarską ucztą, pełną emocji i zwrotów akcji. Podopieczne Waldemara Kawki w czwartym secie obroniły piłkę meczową i wygrały spotkanie w tie-breaku! Różnica w tabeli między tymi drużynami wynosi teraz trzy punkty. Gospodynie bardzo chciały zrewanżował się za porażkę w Dąbrowie Górniczej (0:3), natomiast ekipa MKS-u zamierzała pokazać, że ma patent na mistrzynie. W pierwszym secie świetnie spisywał się blok przyjezdnych, a Katarzyna Gajłgał skończyła ostatnią piłkę.

Podrażnione gospodynie zaczęły drugą partię od prowadzenia 4:0, 8:4 i 13:6 ale zrobiło się... 13:13. Trener Muszynianki, Bogdan Serwiński w czasie przerwy mówił do swych zawodniczek: - Z tym zespołem nie możemy grać bez koncentracji. Mistrzynie się skoncentrowały i doprowadziły do remisu w setach. Objęły potem prowadzenie w meczu, mając w trzecim secie dużą przewagę - nawet 20:10.

Czwarta partia była wojną nerwów. Dąbrowianki prowadziły w końcówce 23:20, jednak to gospodynie miały pierwszą piłkę meczową - 24:23. Niektórzy kibice zaczęli się już ubierać, ale siatkarki zadbały o to, aby było im za gorąco. Drużyna z Dąbrowy wygrała seta i o wszystkim decydował tie-break.

W nim od początku rządziła drużyna Enionu Energia - 5:1, 7:3, 10:7. Ostatnią piłkę wygrał blok dąbrowianek, które nie kryły łez wzruszenia! MVP spotkania wybrano Krystynę Strasz.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (22:25, 25:20, 25:16, 25:27, 11:15)

Muszynianka Bełcik, Bednarek-Kasza, Mirek, Solipiwko, Pycia, Jagieło, Zenik (libero) oraz Skowrońska, Żebrowska, Witczak
Enion Energia Pura, Liniarska, Szczurek, Sieczka, Śliwa, Gajgał, Strasz (libero) oraz Wilczyńska, Sadowska, Haładyn, Lis, Walawender