Dziś koniec kampanii wyborczej, od północy dozwolone będzie tylko informowanie o zasadach udziału w wyborach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Są one identyczne, jak w pierwszej turze. Ponieważ jednak przyszły wakacje, warto pamiętać, że możemy wziąć udział w wyborach w 263 miejscach na całym świecie, gdzie zorganizowano obwody głosowania - ale pod pewnymi warunkami.

Niedzielna druga tura wyborów prezydenckich będzie się odbywała w godzinach 6.00-20.00. Będziemy wybierać wśród dwóch kandydatów. W miejscu do głosowania należy okazać dokument tożsamości lub zaświadczenie o prawie do wzięcia udziału w wyborach. Aby głos był ważny, należy postawić znak krzyżujących się linii w polu kratki po lewej stronie jednego nazwiska. W razie postawienia dwóch krzyżyków lub żadnego nasz głos będzie nieważny.

Jeśli wyjeżdżamy na weekend lub urlop, jeszcze dziś (2 lipca) możemy otrzymać na nasz wniosek zaświadczenie z gminy, które nam pozwoli głosować w dowolnym obwodzie w kraju.

Jeśli dopisano nas do spisu wyborców już przed pierwszą turą najpóźniej 24 czerwca - nie musimy tego robić ponownie.

Jeśli zaświadczenie z gminy utracimy - tym razem nie będziemy mogli wybierać prezydenta.

W tym roku mamy nowość - możliwość głosowania przez pełnomocników.

Takie prawo mają wyborcy niepełnosprawni i po 75. roku życia.

Czytaj także

    Komentarze (3)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    ślązak (gość)

    Dwuch oszołomów sie kłuci,mają 3 zdania a 4 partie ich popiera no i 10 mafi przyklaskuje TO DOPIERO SA WYBORY HA HA HA HA