Lena Dziękiewicz (pierwsza z lewej) przez cztery sezony walczyła na parkietach w barwach Tauronu MKS Lena Dziękiewicz (pierwsza z lewej) przez cztery sezony walczyła na parkietach w barwach Tauronu MKS

Lena Dziękiewicz (pierwsza z lewej) przez cztery sezony walczyła na parkietach w barwach Tauronu MKS (© arc. Polska Press)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza rozegra w piątek ostatni mecz sezonu 2016/2017. Spotkanie z ŁKS-em będzie też ostatnim występem Eleonory Dziękiewicz, kapitan dąbrowskiej drużyny.

Ostatni mecz Leny Dziękiewicz w karierze i w roli kapitana Tauronu MKS

W pierwszym meczu play-off między tymi drużynami lepsze były dąbrowianki, które pokonały w Atlas Arenie ŁKS Commercecon 3:0. Wyjazdowe zwycięstwo bez straty seta, stawia drużynę z Dąbrowy w bardzo komfortowej sytuacji. Do wygrania rywalizacji o piąte miejsce w klasyfikacji końcowej ORLEN Ligi, dąbrowskim siatkarkom wystarczą dwie wygrane odsłony w hali Centrum. Łodzianki natomiast muszą pokonać gospodynie piątkowego starcia bilansem setów: 3:0 lub 3:1. Tylko taki wynik pozwoli doprowadzić im do rozegrania tzw. "złotego seta" i przedłużyć szanse na zajęcie piątej lokaty. Zwycięzca dwumeczu uzyska prawo gry w europejskich pucharach.

Piątkowy mecz będzie także pożegnaniem Eleonory Dziękiewicz z parkietami ORLEN Ligi. Środkowa Tauronu MKS-u postanowiła zakończyć karierę sportową, wraz z końcem tego sezonu.

W głównym holu hali rozstawiony będzie kącik dla dzieci firmy "Ale Fajnie". Ponadto, w przerwie między setami przeprowadzone zostaną konkursy dla kibiców.

Bilety można kupować w internecie na stronie mks.ticketik.pl oraz w Sklepie Kibica Nemo - Świat Rozrywki, który w piątek czynny będzie do godziny 15. Kasy hali Centrum otwarte będą od godz.16.30. Początek meczu o godzinie o 18.

Eleonora Dziękiewicz siatkarską karierę rozpoczęła w Gedanii Gdańsk. Kolejne lata gry na parkietach ekstraklasy to pasmo sukcesów - na szyi Dziękiewicz wielokrotnie pojawiały się różne odcienie medali mistrzostw Polski. Świętowała zdobycie m.in. srebrnego i brązowego krążka z Naftą-Gaz Piła oraz mistrzostwa Polski i Pucharu Polski z Winiarami Kalisz. Podobne laury osiągnęła z Atomem Trefl Sopot i BKS-em. Za dobrą postawę na krajowym podwórku, została nagrodzona wieloma powołaniami do reprezentacji Polski, z którą wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. W 2013 roku opuściła Muszyniankę Muszynę i przeniosła się do klubu z Dąbrowy Górniczej, gdzie przez cztery sezony była czołową postacią drużyny, przyczyniając się do zdobycia Superpucharu Polski przez MKS.

Sukcesy sportowe Eleonory Dziękiewicz:

złota medalistka mistrzostw Polski (2006/2007, 2009/2010, 2011/2012)

srebrna medalistka mistrzostw Polski (2005/2006, 2008/2009, 2010/2011)

brązowa medalistka mistrzostw Polski (2004/2005, 2007/2008, 2013)

zdobywczyni Pucharu Polski (2006/2007, 2008/2009)

najlepsza blokująca Grand Prix 2007

najlepsza siatkarka w Polsce w roku 2007

awans z reprezentacja Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 roku

brązowy medal mistrzostw Europy seniorek w 2009 roku

zdobywczyni Pucharu CEV (2013)

Superpuchar Polski 2013

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!