Plaża dla nudystów nad Pogorią IV funkcjonuje na "dziko" już od ok. 2 lat . Z roku na rok ściąga coraz więcej sympatyków. Przypominamy, obowiązuje tam zakaz pływania!

Chałupy, Rowy czy Dębki to najbardziej znane plaże dla nudystów na polskim wybrzeżu. A gdzie w naszym regionie wielbiciele opalania nago mogą poczuć się swobodnie? Okazuje się że w Dąbrowie Górniczej.

W internecie funkcjonują przeróżne fora, na których naturyści zachwalają właśnie dąbrowską plażę!

- Jesteśmy już stałymi bywalcami na tej plaży, atmosfera jest cudowna, widoki jak na mazurach(...)plaża się zmienia, ludzi przybywa. W poprzedni weekend było już prawie 60 osób, a w tygodniu bywa nawet 8 par, przewaga samotnych panów przestaje być zauważalna - napisał katowiczanin na stronie naturyzm.org.pl

Wielbiciele opalania bez ubrań nie mają jednak łatwego życia.

Jak poinformował nas prezes Federacji Naturystów Polskich - W Polsce, w przeciwieństwie do innych krajów UE tego typu plaże są wciąż nieoficjalne. Wszyscy wiedzą gdzie są, często są akceptowano przez lokalne samorządy - ale są to jednak wciąż plaże na "dziko". Dla przykładu w Holandii mamy wydzielony obszar, gdzie trafiają tylko zainteresowani. Brak jest przypadkowych plażowiczów.

Na Pogoriach dąbrowscy policjanci nie zanotowali ani razu przypadku opalania topless, podobnie nie było żadnych skarg mieszkańców na plażę dla nudystów - poinformował nas Mariusz Miszczyk, rzecznik dąbrowskiej policji.

Do RZGW w Gliwicach, zarządcy zbiornika również nie wpłynęła żadna skarga na plażę nudystów nad zbiornikiem Kuźnica Warężyńska.

A co na to miasto?

- Do tej pory nikt nie zgłaszał nam faktu, że taka plaża funkcjonuje w Dąbrowie. Nie słyszałem, aby gdzieś w okolicy funkcjonowały podobne plaże, przez co Pogoria IV ma szanse zyskać kolejne grono fanów i być może stać się tak sławna jak Chałupy o których śpiewał niegdyś Zbigniew Wodecki. Trzeba jednak pamiętać, że zbiornik ten jest zbiornikiem retencyjnym i każdy, kto decyduje się na wejście do wody czyni to na własną odpowiedzialność - poinformował nas Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy UM Dąbrowa Górnicza.

Kilka lat temu w Warszawie próbowano utworzyć oficjalną plażę dla nudystów. Plany sczezły jednak na panewce.

Czy w Dąbrowie Górniczej nad Pogorią I lub III mogłaby powstać pierwsza w Polsce oficjalna plaża dla nudystów? Głosujcie w sondzie, czekamy również na Wasze komentarze...Gdzie w woj. śląskim funkcjonują plaże dla nudystów? Czytaj więcej w piątkowym wydaniu Dziennika Zachodniego.

Komentarze (39)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

adam (gość) (slazak)

Jak Ci się Ślązak nie podoba to po prostu tam nie chodź?? Ptaszka swojego się wstydzisz czy co bo nie rozumiem .... staroświeckie i nieracjonalne podejście do życia...

domowy golas (gość)

Plaża dla przysłowiowych golasów powinna być w każdym województwie w końcu ponoć to wolny kraj......

goska (gość) ( aga)

ja na plaże trafiłam przypadkowo 2 razy nad morzem ale opiekunowie nie pozwolili nam na skorzystanie z niej ale teraz chciałabym zobaczyc z ciekawosci jak to jest ale nie wiem czy sie na to zdecyduje nie wiem jak zareaguja inni ludzie ze ktos tam sie z dzieckiem chce wybrac . co pani na to?

aga (gość) (jolax)

Plaża N. na P Iv jest bardzo fajna od 2 lat tam jeździmy z dzieciakami nawet i jest naprawdę miło u wręcz bym powiedziała rodzinnie. Nikt na nikogo się krzywo nie patrzy a dzieci jest sporo wiec się nie nudzą. Polecam bardzo.

slazak (gość)

O pogorię ktoś pyta? Powinni zlikwidować tą plażę na-turystów na pogorii 4. Trzeba byc niezle po-stuka-nym by ganiac z goła d.. i dodatkowo zaczepiać przechodniów czy ludzi przejezdzajacych na rowerach. Na-turysci uwazaja ze to ich prywatny teren i robia co chcą. Tabliczki sobie nawet ustawili. Popędzić to dzia-d-ostwo. Lepsze juz popisy kładów na plazy niz tych "wyzwolonych" ś..... Na-turyzm to żaden powrót do natury. To wypaczenie i nie ma nic wspólnego jak to tłumaczą na-turyści z powrotem do natury !! Nie ma powrotu do jaskiń jest nas za dużo.

superpogoria (gość)

"Na Pogoriach dąbrowscy policjanci nie zanotowali ani razu przypadku opalania topless, podobnie nie było żadnych skarg mieszkańców na plażę dla nudystów - poinformował nas Mariusz Miszczyk, rzecznik dąbrowskiej policji." Tak policja potwierdza, wszystkie panie na plazy naturystycznej są ubrane w moherki i futra.

majocy dość chamstwa (gość)

fakt,
to jest dziwny kraj, nigdzie na świecie nie ma takiego chamstwa i prostoty, i to taki wspaniały katolicki........ w Skandynawii, ma ktoś ochotę chodzić nago czy w ubraniu nikt nie reaguje to jego prywatna rzecz w każdym normalnym kraju tak jest, tylko nie tu bo my jesteśmy katolikami możemy pluć na każdego........................

wewe (gość)

Powinny być plaże, nawet płatne, ale oczywiście pieniądze szły by na utrzymanie plaży i/lub ewentualnie ratownika, jeśli można by było pływać. Dodatkowo symboliczna opłata odstraszyłaby podglądaczy onanistów.

Plażowicze śląskie (gość)

oj Przydało by sie ZALEGALIZOWAĆ tą plaże dla nudystów , jesteśmy w U.E. i żyjemy w 21 wieku , więc z dziewczyną można spokojnie na takich plażach poopalać , to jest Super relax i wypoczynek , a i śliczne ciała też można zobserwować , w końcu takie plaże są dla dorosłych a czasem nawet dla rodzin z dziećmi , więc w czym problem ?

leon (gość)

Na drodze dla rowerów przy ul.Górnej parkują auta ograniczając wjazd rowerom,ponadto wjeżdzają samochody i motory gdyż brak jest barierki ograniczającej wjazd pojazdom.Zgłaszłem tel.do straży miejskiej jednak nic nie zrobiono,czego można było się po nich spodziewac.

jolax (gość)

Same mochery na tym forum.Jezeli sa ludzie ktorzy pracuja płacą podatki i chcą sie opalac w yen sposób to miech to robią.A wy wyzywajac od zboczencow zspewne na sama myśl sie masturbujecie ale zapewne zboczencami nie jesteście.Obludne polskie społeczeństwo.Powstanie taka plaza to pierwsi tam będziecie.

Biskan (gość)

Droga publiczna w kierunku zielonej (przy torowisku) to SKANDAL ! Jak tamtędy jeżdżę mam wrazenie ze przenioslem sie w czasie do XVI wieku