Zespół AZS-u (jasne stroje) w drugim meczu nie był już tak skuteczny Zespół AZS-u (jasne stroje) w drugim meczu nie był już tak skuteczny

Zespół AZS-u (jasne stroje) w drugim meczu nie był już tak skuteczny (© fot. Arkadiusz Ławrywianiec)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Drużyna Waldemara Kawki wykonała plan. Dąbrowskie siatkarki dwukrotnie pokonały we własnej hali AZS Białystok i potrzebują już tylko jednej wygranej, aby awansować do półfinału rozgrywek LSK. Zespół z Podlasia postraszył MKS w pierwszy starciu, wygranym przez gospodynie po tie-breaku.

Drugie spotkanie nie miało takiej dramaturgii. MKS błyskawicznie uporał się z rywalkami. W trzeciej partii pozwolił im ugrać zaledwie 10 punktów. - Play-off rządzi się innymi prawami. Rywalki grają bez obciążeń i dlatego pokazały, że są groźnym zespołem. W końcówce zachowałyśmy jednak zimną krew - nie kryła radości zawodniczka meczu, Agata Pura, która do Dąbrowy trafiła przed rozpoczęciem rozgrywek właśnie z Białegostoku.

Dla MKS było to pierwsze ligowe zwycięstwo od 5 lutego 2010 roku. Wówczas pokonał na wyjeździe Muszyniankę. Potem dąbrowianki przegrały cztery mecze z rzędu.

We wtorek po meczu bez historii siatkarki ENION Energia pokonały w drugim spotkaniu pierwszej rundy play-off AZS Białystok 3:0.

- Zagrałyśmy na większym luzie i widać było efekty. Myślę, że szybciej zregenerowałyśmy siły. Plan wykonany, dwa zwycięstwa u siebie, teraz jedziemy do Białegostoku, by przypieczętować awans - mówiła Joanna Szczurek, przyjmująca MKS, wybrana najlepszą zawodniczką meczu. - Cieszy pewna wygrana. To były dobre zawody w naszym wykonaniu, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze wyjazdowe starcia - stwierdziła Magdalena Śliwa, kapitan MKS.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!