(© mat. policji )

Policyjna akcja na drogach trwa w czwartek od samego rana. W województwie śląskim policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Tuck-Bus”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób i rzeczy.

Policyjna akcja na drogach. Uważajcie!

W trakcie prowadzonych działań policjanci sprawdzają przestrzeganie przez kierujących obowiązujących przepisów prawnych. Mundurowi zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów odpowiadający za bezpieczeństwo na drodze, w tym między innymi układów hamulcowych, kierowniczych, oświetlenia ciężarówek i właściwego oznakowania. Sprawdzają także ładunki przewożone przez te pojazdy oraz sposób ich zabezpieczenia.

Policjanci badają również stan trzeźwości kierowców oraz posiadane uprawnienia do prowadzenia określonych rodzajów pojazdów, dokumenty przewozowe, a także przestrzeganie czasu pracy. Akcja ma zasięg wojewódzki, a jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w zakresie przewozów osób i rzeczy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!