Niezbyt szczęśliwie zakończył się dla dąbrowskich zespołów grających w A-klasie sezon 2009/2010. Pionierowi ostatecznie nie udało się awansować do ligi okręgowej. Po przegranym barażu z Sarmacją II Będzin szeregi tej klasy rozgrywkowej może opuścić natomiast Przemsza Okradzionów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po rundzie jesiennej wicelider z Ujejsca tracił do liderującej Ciężkowianki Jaworzno 10 punktów. Wiosną jaworznianie złapali zadyszkę i przewaga zaczęła topnieć. Pionier wygrał nawet 2:0 bezpośrednie starcie tych zespołów w Jaworznie. Mimo głosów o awansie na piąty szczebel rozgrywek dwóch zespołów awans wywalczyli tylko jaworznianie, którzy ostatecznie utrzymali pozycję lidera A-klasowej tabeli.

W jej dolnych rejonach szukać należy dwóch pozostałych naszych drużyn - zespołów z Błędowa i Okradzionowa. Tęcza i Przemsza zajęły ostatecznie odpowiednio 13. i 14. miejsce. Okradzionowianie rzutem na taśmę, dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce w Sarnowie zapewnili sobie grę w barażu z trzecim zespołem B-klasy, którym okazała się być Sarmacja II Będzin.
Dwumecz rozstrzygnął się już po pierwszym meczu w Będzinie, który Przemsza przegrała aż 1:6. Rewanż był formalnością i zakończył się zwycięstwem będzinian 3:0. Przemsza złożyła jednak protest. - W Sarmacji grał nieup-rawniony zawodnik - mówią w klubie. Sprawę rozstrzygnie Podokręg Sosnowiec.

A-klasę opuszczają Ostoja Żelisławice i Orzeł Dąbie. Ich miejsce zajmą najlepsze w B-klasie Błyskawica Preczów i Warta Zawiercie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!