Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Centrum Sztuki Filmowej zaprasza na film "Mistyfikacja". Mamy dla Was podwójne zaproszenia...

Jest rok 1968. Wydalony z uczelni tuż przed obroną pracy magisterskiej Łazowski, wpada na sensacyjny trop, który może zmienić oblicze historii. Z jego dochodzenia wynika, że Witkacy nie popełnił samobójstwa w 1939 roku. Rzeczywistość podsuwa kolejne dowody zadziwiającej mistyfikacji. Kochanka Witkacego przynosi do Desy swoje nieznane portrety, jedna z jego dawnych kobiet przechowuje kartki, które dostała od artysty już po jego rzekomej śmierci. Wszystko wskazuje na to, że wielki mistrz, prowokator i skandalista wciąż żyje. Z lubością pije swoje ukochane piwo, podgląda młode dziewczęta, wydaje kobietom perwersyjne rozkazy i uprawia najpiękniejszą ze sztuk – kłamstwo i wszelkie jego odmiany – na dudka-wystrychizm, kłamizm, neo-naciągizm, fałszyzm, nabieryzm i w pole-wyprowadzizm…
W naszym konkursie wystarczyło odpowiedzieć na pytanie:
Którą z ról Jerzego Stuhra cenisz najbardziej i dlaczego?


Nagrodami w naszym konkursie były podwójne zaproszenia na film "Mistyfikacja", do wykorzystania w dniach 9 - 14 lipca w Centrum Sztuki Filmowej.

Bilety wygrali:


I. Matelska

Odp. Najbardziej cenię Jerzego Stuhra w filmie, który sam wyreżyserował i zagrał główną rolę czyli ,,Pogoda na jutro''. Rewelacyjnie wcielił się w rolę Józefa Kozła - zakonnika ukrywającego się pod przykrywką habitu. Wiarygodność aktora i przekaz tej całej historii jest niesamowity.
Uwielbiam moment kiedy tytułowy bohater zostaje zdemaskowany podczas niewinnego występu zakonników:)


A. Wawrzak

Odp. Jerzego Stuhra cenię za wiele ról, bo to wybitny aktor, ale jest jedna rola, wcale nie główna, ale jakże znacząca dla polskiego kina. Może to banalne ale Jerzego Stuhra kocham przede wszystkim za Komisarza Rybę z "Killera" i "Killer-ów 2-ów". Dla mnie to poprostu majstersztyk, a tekst "Pomyłka... moja żona miała na drugie pomyłka" bawi mnie nadal mimo tego, że film widziałam, chyba jak każdy Polak, kilknaście razy :)

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym internautom pozostaje życzyć szczęścia w naszych kolejnych konkursach.
Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!