Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gdzie można stanąć oko w oko z dinozaurem, zobaczyć ślad "czarciej stopy" i odpocząć w cieniu drzewa zasadzonego przez samego króla Sobieskiego? W Bałtowie w województwie świętokrzyskim!

To właśnie tutaj znajduje się pierwszy w Polsce JuraPark zbudowany na Źródlanej Wyspie w widłach rzeki Kamiennej. Oprócz dinozaurów w Bałtowie na turystę czekają: spływy tratwami, "Kraina Koni", stok narciarski "Szwajcaria Bałtowska", urokliwy Zwierzyniec i ścieżki spacerowe, a o historii miejscowości przypominają zabytki m.in. pałac książąt Druckich-Lubeckich, otoczony tajemniczym parkiem z przepięknymi okazami starych drzew, oraz kościół MB Bolesnej.

Po atrakcjach Bałtowa i okolic oprowadza najnowszy przewodnik pt. "Bałtów. Na szlaku nauki i przygody" wydany w ramach Programu PolskaTurystyczna.pl przy partnerskiej współpracy ze Stowarzyszeniem "Delta" i Stowarzyszeniem "Bałt". Książka pozwala zapoznać się z historią i atrakcjami tej uroczej miejscowości (Rozdział 2. i 3.) oraz proponuje szereg wycieczek tematycznych - pieszych i rowerowych po Bałtowie i okolicach, wśród nich m.in. Szlakiem Witolda Gombrowicza i Szlakiem Żółwia i Dinozaura (Rozdział 4.). W przewodniku zamieszczono szereg informacji praktycznych o dojeździe, puntkach informacji turystycznej, bazie noclegowej i gastronomicznej (Rozdziały 1. i 5.). Opisuje on także najważniejsze atrakcje regionu, położone w okolicach Bałtowa - a wśród nich: Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz Krzemionki - neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego (Rozdział 6.).

"Uczmy się bawiąc, bawmy się w czasie nauki" - oto dewiza JuraParku, Zwierzyńca i innych opisanych w przewodniku atrakcji" - opowiada Marej Rej, współautor przewodnika. "Wybitni naukowcy podzielili się z nami rezultatami swoich prac badawczych. Wszystkie obiekty budowane były zgodnie z wynikami najnowszych odkryć, dając gwarancję niezwykłych doznań intelektualnych i naukowej przygody" - dodaje.

Marek Rej, Zbigniew Tyczyński, Bałtów. Na szlaku nauki i przygody, Polska Turystyczna.

Aby wygrać przewodnik należało odpowiedzieć w 2-3 zdaniach na pytanie:
Dlaczego chciałbyś wygrać przewodnik "Bałtów. Na szlaku nauki i przygody"?Przewodnik wygrali:


A. Simkiewicz z Częstochowy

Odp."Chcę jak najciekawiej spędzić te wakacje wraz z moją 8-letnią córeczką, pokazać jej ciekawe miejsca w naszym kraju, opowiedzieć ich historię. Bardzo lubimy wycieczki, mam nadzieję, że przewodnik "Bałtów. Na szlaku nauki i przygody" pomoże nam przeżyć mnóstwo atrakcji tego lata!"

J. Groborz z Bytomia

Odp."Chciałabym wygrać przewodnik, dlatego gdyż jestem nauczycielką przedszkola i chciałabym się dowiedzieć, czy warto wybrać się na wycieczkę z moimi przedszkolakami. Oczywiście musiałabym zachęcić do tego rodziców i znależć sponsora, który mógłby sfinansować nam tę wycieczkę."

P. Kiryczuk z Gliwic

Odp."Mój 8-letni bratanek jest fanem dinozaurów, często zaskakuje mnie informacjami na ich temat. Jest mi wstyd, że tak mało o nich wiem i nie mogę podyskutować o prehistorii z małym odkrywcą. Dzięki przewodnikowi "Bałtów. Na szlaku nauki i przygody" na pewno szybko nadrobiłbym te zaległości i tym razem ja nauczyłbym czegoś mojego bratanka. Widzieć zachwyt w jego oczach słuchając moich opowieści: bezcenne!"

B. Płodzień z Krakowa

Odp."Dzień dobry, bardzo przydałby się nam taki przewodnik do zaplanowania kilkudniowej wyprawy w świętokrzyskie : przede wszystkim chcielibyśmy odwiedzić Bałtów z naszym 8 letnim synem Danielem który uwielbia wszelkiego typu - ZAURY oraz interesuje się skamielinami ;myśleliśmy również o zwiedzaniu jedynej w swoim rodzaju kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach. A dalsze inspiracje na pewno przyjdą nam do głowy kiedy zapoznamy się z zawartością "Przewodnika"."

D. Dziech z Sosnowca

Odp."Gdzie można uderzyć w Polskę z małymi dziećmi? Miejsc nastawionych na stricte małego turystę jest naprawdę niewiele w naszym kraju! Zaliczyliśmy już Park Miniatur w Inwałdzie, dinozaury w Krasiejowie .... - na dniach wybieramy się do "Muzeum Zabawek i Zabawy" w Kielcach, a skoro Baltów jest po drodze - to grzech nie odwiedzić!!!


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy (nagrody prześlemy pocztą), a pozostałym internautom pozostaje życzyć szczęścia w naszych kolejnych konkursach.Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    EWA (gość)

    Konkurs już rozstrzygnięty, ale dlaczego wszystkie nagrody przypadły tym co pisali o małych dziecich? Czy inne odpowiedzi się nie liczyły. Przecież tam są też atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych.