Ireneusz Jeleń podczas niedzielnego meczu wspomnień w Cieszynie Ireneusz Jeleń podczas niedzielnego meczu wspomnień w Cieszynie

Ireneusz Jeleń podczas niedzielnego meczu wspomnień w Cieszynie. (© fot. Łukasz Klimaniec.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zamiast na treningach AJ Auxerre można pana spotkać w Cieszynie i Ustroniu. Długo pan przebywa w rodzinnych stronach?
Jestem tu już prawie sześć tygodni. W poniedziałek powinienem zacząć treningi z zespołem, ale z powodu kontuzji i zabiegu kolana wszystko się przedłużyło. Rehabilitacja trwa do 12 lipca. Mam nadzieję, że do tego czasu z kolanem wszystko będzie w porządku.

Zabieg był konieczny?
Nie grałem na sto procent, musiałem brać zastrzyki. A wakacje to dobry moment, dlatego zdecydowałem się na ten zabieg.

W klubie ma pan taryfę ulgową, jeśli chodzi o możliwość leczenia się w Polsce, to prawda?
To długa historia. Na początku leczyłem się we Francji. Ale później, gdy tamtejsi lekarze nie mogli mi pomóc, klub zgodził się, bym przyjechał do Polski i tu spróbował się wyleczyć. Trafiłem na dobrego doktora, który mi pomaga do dziś. Efekty są takie, że dobrze się czuję i mogę grać. Skoro się sprawdziło, to taką taryfę ulgową w klubie zastosowali i mogę tu przyjeżdżać, by się leczyć.

Ogląda pan mundial? Kibicuje którejś z drużyn?
Kibicowałem Słowenii, z którą graliśmy w grupie eliminacyjnej. Gra tam Valter Birsa piłkarz, który występuje ze mną w Auxerre. Dobrze się rozumiemy nie tylko na boisku, ale i poza nim. Od dziecka zawsze kibicowałem Holandii. Nie inaczej jest i teraz.

Nie żałuje pan, że w RPA nie ma polskiej reprezentacji?
Jak się ogląda mecze w telewizji, człowiek myśli, że gdybyśmy wygrali grupę, to bylibyśmy teraz w RPA. Stało się inaczej. Nie trafiliśmy z formą, podobnie jak Czesi, którzy są zaliczani do drużyn dużego formatu. Musimy o tym zapomnieć i skupić się na mistrzostwach Europy. Do tego turnieju musimy się przygotować jak najlepiej.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!