Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonały liderki z Poznania! FOTO

PAS
Doskonale zakończyło się starcie dąbrowskich siatkarek MKS-u z liderem z Poznania. Gospodynie pokonały rywalki 3:1.

Taki wynik oznacza, że dąbrowianki tracą do Energetyka Poznań już tylko 4 punkty. Pierwszego seta MKS wygrał 25:18, by w kolejnym ulec poznaniankom 20:25. Sprawa końcowego wyniku była więc otwarta, zwłaszcza, że w trzeciej partii walka była wyrównana. Ostatecznie to dąbrowianki zwyciężyły 25:23, by przypieczętować zdobycie kompletu punktów wygraną w czwartym secie 25:20. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyły: Szczygioł - 21 oraz Lipska - 20. We wcześniejszym spotkaniu MKS pokonał również w stosunku 3:1 zawodniczki z Wieliczki, podtrzymując zwycięską serię. W sobotę 19 stycznia MKS czeka bardzo ważny wyjazdowy pojedynek w Tarnowie z miejscowym zespołem Grupa Azoty PWSZ, który ma tylko punkt więcej.

Co ważne nasze siatkarki mają o jeden mecz rozegrany mniej niż pierwsza trójka w tabeli, mając na koncie 43 oczka. Lider z Poznania ma 47 punktów, a ekipy z Tarnowa i Wieliczki po 44 punkty.