Siatkarki MKS-u ograły gliwiczanki i są liderkami tabeli! [ZDJĘCIA]

PAS
Zawodniczki MKS-u Dąbrowa Górnicza są na dobrej drodze do powrotu do Ligi Siatkówki Kobiet. Kolejnym krokiem do realizacji tego celu była wyjazdowa wygrana w Gliwicach.

Spotkanie z zespołem AZS Politechniki Śląskiej było wyrównane tylko w trzecim secie, natomiast w dwóch pierwszych gra toczyła się pod dyktando faworytek. Pierwszą partię dąbrowskie siatkarki wygrały 25:12, a drugą 25:14. W trzeciej partii także prowadziły, ale w końcówce gospodynie zdołały wyrównać stan pojedynku. Ostatecznie to jednak nasze zawodniczki zakończyły ten pojedynek w trzech setach. Najwięcej punktów dla MKS-u Dąbrowa Górnicza zdobyły Sanrdra Szczygioł – 15 oraz Dorota Ściurka – 13. Z kolei 10 oczek dołożyła Aleksandra Lipska.

W tabeli I ligi na prowadzeniu po 23 kolejach są właśnie zawodniczki MKS-u Dąbrowa Górnicza, które zgromadziły 55 punktów i mają stosunek setów 61:26. Wyprzedzają Eneę Energetyka Poznań. Ten zespół ma 52 punkty, natomiast trzecią lokatę zajmuje Grupa Azoty PWSZ Tarnów z dorobkiem 50 punktów.

Najbliższe spotkanie MKS Dąbrowa Górnicza rozegra we własnej hali Centrum w piątek 8 lutego o godz. 18. Rywalkami naszej ekipy będą Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass.