Siatkarki SP 29 to mistrzynie Dąbrowy i 9 ekipa w woj. śląskim [FOTO]

PAS, mat. SP 29
Mistrzynie Dąbrowy Górniczej, zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 29
Mistrzynie Dąbrowy Górniczej, zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 29 mat. SP 29
Siatkarki Szkoły Podstawowej 29 zajęły 9. lokatę w województwie śląskim, a mistrzynie Dąbrowy Górniczej były też blisko awansu do walki o najwyższe lokaty i medale. Tym razem na przeszkodzie stanęły im jednak dwukrotnie rywalki z Czeladzi.

Zespół, złożony w większości z uczennic klasy szóstej oraz jednej uczennicy klasy piątej, prowadzi trener Tomasz Cieślak. Zawodniczki SP 29 ekspresowo przeszły przez rozgrywki miejskie, nie tracąc w nich nawet seta. Pewnie zdobyły tytuł mistrza Dąbrowy Górniczej.

Kolejnym etapem były rozgrywki regionalne, w których udział wzięły cztery zespoły: SP 29 z Dąbrowy Górniczej, SP 2 z Czeladzi, SP 9 z Sosnowca i SP 5 z Jaworzna. Zawody rozegrane w SP 29 wygrała ekipa SP 29 z Czeladzi, która z kompletem zwycięstw awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

Dziewczęta reprezentujące SP 29 wygrały dwa spotkania. Przegrały tylko z triumfatorkami zawodów i też zapewniły sobie awans do półfinałów. Tam losowane były pary, z których zwycięskie drużyny walczyły o awans do turnieju finałowego w mini siatkówce. Naszej drużynie ponownie przyszło mierzyć się z zespołem z Czeladzi. Niestety i tym razem uczennice SP 2 udowodniły swoją wyższość, pewnie pokonując nasz zespół 2:0.

Podopiecznym trenera Cieślaka pozostała walka o trzecie miejsce. Pierwszy set meczu to popis naszego zespołu, który zwyciężył 25:4. W drugim secie lepszy był Kłobuck. Na szczęście nasze zawodniczki utrzymały zimną krew i w tie breaku wygrały wyraźnie, zajmując III miejsce w całym turnieju. W walce o awans do finału gospodynie z Zawiercia sprawiły niespodziankę, wygrywając 2:1 z faworytem, drużyną z Czeladzi.

Skład SP 29: Magdalena Twardowska, Oliwia Świat, Anita Buźniak, Karolina Zbruk, Oliwia Marzec, Weronika Kosecka, Natalia Wach, Roksana Susłowska, Patrycja Wojtas, Karolina Sobota.