Siatkarki Tauronu MKS pokonały 3:0 Pałac i grają dalej o Puchar Polski

PAS, mat. prasowe
Dariusz Nowak
Siatkarki Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza wygrały w 1/8 finału Pucharu Polski z Pałacem Bydgoszcz 3:0. Dzięki temu sukcesowi zagrają teraz w ćwierćfinale tych rozgrywek.

Dąbrowianki rozpoczęły pierwszy set od trzypunktowego prowadzenia (3:0). Przyjezdne popełniły dużo błędów własnych - piłki po atakach Materni i Krawulskiej lądowały na aucie, do tego zespół trenera Grabowskiego nie radził sobie zbyt dobrze w przyjęciu (7:1). W dalszej części seta za sprawą dobrej zagrywki i skutecznej grze w bloku naszego zespołu, przewaga MKS-u wzrosła do dziesięciu punktów nad rywalkami (16:6). Seta różnicą czternastu punktów wygrały miejscowe (25:11).

Od początku drugiego seta gra toczyła się punkt za punkt, z lekkim wskazaniem na przyjezdne (5:6, 8:9). Po skutecznym ataku Dąbrowskiej i pomyłce w naszym zespole Sikorskiej, rywalki odskoczyły na dwa punkty (13:15). Dąbrowianki szybko doprowadziły do remisu (15:15) i stopniowo zaczęły budować swoją przewagę (21:18). W końcówce tej partii punkty zdobywały tylko gospodynie i MKS wygrał drugi set 25:18.

W trzecim secie wrócił problem bydgoszczanek z pierwszego seta - przyjezdne raziły nieskutecznością i MKS już na początku tej odsłony miał kilka punktów przewagi (6:1). Dąbrowianki wykorzystały słabszy okres w grze rywalek i systematycznie odjeżdżały zawodniczkom Pałacu (16:5). Do końca seta obraz gry nie uległ zmianie i trzecia partia padła łupem siatkarek z Dąbrowy Górniczej (25:15).

Rywalem dąbrowskiego zespołu w ćwierćfinałowym starciu będzie Impel Wrocław, który bez starty seta wygrał z BKS-em Bielsko-Biała.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:18, 25:15)

MKS: Horka, Ciesiulewicz, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska oraz Lemańczyk (libero), Drabek

Pałac: Ziółkowska, Krawulska, Maternia, Śmieszek, Bałdyga, Fojucik oraz Nowakowska (libero), Portalska (libero), Dąbrowska