Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Siedem grzechów głównych: czas na zgłoszenia do konkursu

PAS, mat. PKZ
Siedem grzechów głównych to cykliczny ogólnopolski konkurs, organizowany przez Pałac Kultury Zagłębia. Przed nami jego dziewiąta odsłona, a co się z tym wiąże, czas na zgłoszenia uczestników.

Siedem grzechów głównych: czas na zgłoszenia do konkursu


Jak namalować grzech lub zamknąć go w poezji? Jak dotrzeć do serca odbiorcy i zachęcić go do krótkiego przemyślenia swojego żywota? Od wieków zastanawiają się nad tym wielcy artyści z całego świata. Teraz każdy może dołączyć do ich grona, przedstawiając jeden lub kilka grzechów za pomocą obrazu, wiersza bądź grafiki warsztatowej. Wystarczy do 3 marca wysłać swoją pracę do siedziby organizatora – Pałacu Kultury Zagłębia – i wziąć udział w konkursie „Siedem grzechów głównych”, w którym czekają atrakcyjne nagrody.

Realia współczesnego świata zatarły znaczenie słowa grzech. Grzech, który widzimy w życiu codziennym, w telewizji, a ostatnio znacznie częściej w Internecie. Stał się on czymś normalnym, przez co wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że robi źle, że wyrządza komuś, a zwłaszcza sobie krzywdę. IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Siedem grzechów głównych” jest po to, by zwrócić uwagę, zobrazować grzech i poruszyć dyskusję na temat zjawisk moralnych, etycznych, społecznych i religijnych.

W dzisiejszych czasach następują zmiany w religijności, w postawie moralnej. Zanika w świadomości ludzkiej podstawowa rzecz – bojaźń Boża, a pojawia się bojaźń drugiego człowieka. Prace nadsyłane na konkurs Siedem Grzechów Głównych nie tylko przypominają o grzechu, uzmysławiają nam ten grzech, ale i ukazują różne sfery funkcjonowania grzechu – mówi ksiądz Andrzej Stasiak, proboszcz bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Jak co roku współorganizatorami konkursu są: bazylika NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej. Patronat honorowy nad konkursem objął prezydent Zbigniew Podraza, biskup diecezji sosnowieckiej ks. dr Grzegorz Kaszak oraz Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA.

Do konkursu można głosić prace wykonane technikami malarskimi - malarstwo olejne, akwarelowe, temperowe, akrylowe, pastel, inne. Dopuszczalne jest też łączenie technik, stosowania elementów rysunku i grafiki. Uczestnicy będą oceniani w kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-14 lat, 15-25 lat.

Autorzy wierszy podzieleni zostaną na grupy: 10-14 lat, 15-20 lat, dorośli. Każdy może złożyć maksymalnie trzy utwory.

Tegoroczną nowością jest kategoria: grafika. Biorący udział, w wieku od 16 do 28 lat, mogą zaprezentować dowolną technikę (linoryt,akwaforta/tinta, inne). Istnieje możliwość zgłoszenia jednego bądź maksymalnie siedmiu przedstawień konkursowego tematu (osobno każdy z grzechów). Format dowolny. Można łączyć techniki graficzne np. monotypię z linorytem (bez malarstwa, rysunku itd.).

Więcej informacji, regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne na stronie: www.palac.art.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto