Śląskie: Tuż po Wielkanocy szykuje się gwałtowne załamanie pogody. Co prawda mamy wiosnę, ale nie pierwszy raz w ostatnich latach na chwilę znów zamieni się w zimę. Prognozy na najbliższe dni są zaskakujące i niepokojące. Będzie bardzo zimno do -10 st. C. Będzie padał intensywny śnieg. Spadnie aż do 40 cm świeżego śniegu.

Śląskie: Atak zimy tuż po Wielkanocy!

Będzie sypać śnieg. Temperatura spadnie grubo poniżej 0 st. C.

W poniedziałek IMGW wydało ostrzeżenie dotyczące opadów śniegu w Beskidach, subregionie centralnym i jurajskim. Obowiązuje już od godz. 21:00 dnia 17.04.2017. Ale największe opady śniegu spodziewane są dopiero we wtorek i środę. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do godz. 9:00 dn. 19.04.2017

W Beskidach Śląskim i Żywieckim, intensywne opady śniegu mają trwać od 17.04 do 19.04, opady od 20 cm do 30 cm, lokalnie do 40 cm. W centrum woj. śląskiego pady śniegu od 17.04 do 19.04, opady od 5 cm do 15 cm. Na Jurze opady śniegu od 17.04 do 19.04 od 5 cm do 15 cm.

Na slajdach w galerii ZOBACZ SYMULACJE POGODOWE

Szczegółowa pogoda na tydzień 17-23.4.2017

Takie ostrzeżenia zgodne są z przewidywaniami niezależnych obserwatorów. Jak donoszą Łowcy Burz:

„Od jakiegoś czasu część prognoz na styku napływającego z północy powietrza arktycznego z o wiele cieplejszym powietrzem zwrotnikowym zalegającym w Basenie Morza Śródziemnego wskazywała możliwość uformowania się głębokiego niżu wędrującego na północ, szlakiem Vb/Vc wg klasyfikacji tras wędrówek niżów nad Europą Van Bebbera. Tego typu niże na ogół przynoszą w Polsce bardzo niekorzystną pogodę i kłopotliwe zjawiska. Zimą są to silne opady śniegu, a w półroczu ciepłym gwałtowne ulewy nieraz powodujące podtopienia, a nawet znaczące powodzie.”

Prognoza pogody
To oznacza jedno – zima, a przynajmniej jej namiastka, będzie znów nas dręczyć. W drugiej połowie kwietnia będzie w naszym kraju nadzwyczaj niska temperatura.

Temperatura minimalna może spaść w wielu miejscach do ok. -5°C, a na terenach górskich i podgórskich, zwłaszcza na dnie dolin i kotlin, poniżej -10°C. 


Wiadomości

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Marcin (gość) (Mieszko)

ociepla się na Antaktydzie, Arktyce i Grenlandii, u nas też się zmienia klimat, coraz więcej egzotycznych zwierząt u nas się zadomowiło, roślin, poza tym coraz częściej są trąby powietrzne, a w niektórych krajach ludzie po raz pierwszy zobaczyli śnieg
mieszkam teraz w okolicy Wrocławia i śniegu tu nie ma od kilku lat, oprócz takich pojedynczych dni, temperatura w zime nie spada poniżej 10 stopni, mój brat jak przyjechał z Dąbrowy to się zdziwił że tu nie ma śniegu a tam 15cm i w nocy -24 a w dzień -11 a tu w dzień 0 w nocy -7

sali (gość)

Częstochowa osiedle Północ końcowy przystanek 24 to 50cm śniegu i katastrofa drogowa, ZERO pługów odśnieżających !!!

Mieszko (gość)

Jak słyszę debili w TV lu radiu o ocieplaniu klimatu to szlag mnie trafia!!! Gdzie się tak niby ociepla od lat? Chyba murzynom w du..ach, bo u Nas z roku na rok coraz zimniej i więcej wody, a ponoć susze w Kraju... Heehee. Pozdrowienia dla profesjonalnych przepowiadaczy pogody z fusów po kawie rozpuszczalnej!

Scooter0812

w rejonie od Katowic do Częstochowy ma padać deszcz jak popruszy to troszkę z wtorku na środę i zaraz stopnieje bo ma 5 na plusie być. W besidach i w tatrach niech pada to są góry na śląsku czy zagłębiu niebędzie żadnego śniegu