Śmieci w Rybniku będą poddawane odzyskowi Śmieci w Rybniku będą poddawane odzyskowi

Śmieci w Rybniku będą poddawane odzyskowi (© Fot. Agnieszka Materna )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Rybniku-Boguszowicach otwarto najnowocześniejszy w regionie Zakład Przerobu Odpadów Komunalnych. Instalacja w ciągu roku może przerobić ponad 140 tys. ton odpadów. W tej sytuacji wszystkie śmieci odbierane od mieszkańców Rybnika będą teraz poddawane odzyskowi.

Zakład współpracuje z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych z Katowic, który prowadzi comiesięczny monitoring odpadów na poszczególnych etapach procesu ich odzyskiwania. Inwestycja kosztowała 7,5 mln złotych. 75 procent tej kwoty to pożyczka preferencyjna udzielona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Rybnik zamierza rozwinąć tę inwestycję.

Dzięki temu przedsięwzięciu Rybnik dostosuje się wymagań unijnych, które zakładają, że jeszcze w tym roku Polska ma rozpocząć radykalne ograniczanie składowania na wysypiskach biodegradowalnych odpadów.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!