Smog Smog

Postaraj się o dofinansowanie do wymiany pieca w domu (© arc)

Smog: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ruszył z nowym programem, dzięki któremu będzie można taniej wymienić stary piec.

Smog: Kolejny program dopłaty do wymiany piecówProgram SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji” jest kontynuacją Programu Pilotażowego realizowanego w 2016 roku. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Warunkiem koniecznym uzyskania dotacji w ramach Programu SMOG STOP jest wymiana źródła ciepła w oddanym do użytkowania i ogrzewanym obiekcie, tj. fizyczna likwidacja dotychczasowego źródła ciepła opalanego paliwem stałym pracującego na potrzeby centralnego ogrzewania, zabudowa nowego źródła oraz dostarczenie wraz z wnioskiem:

- zdjęcia obecnego źródła lub w przypadku jego likwidacji przed dniem 15.05.2017 r. imiennego dokumentu zezłomowania - karty przekazania odpadu (za wyjątkiem likwidacji – rozbiórki pieców kaflowych lub trzonów kuchennych wówczas wymagane są protokoły potwierdzające wykonanie prac),
- zdjęcia budynku w zakresie w jakim planowana jest do przeprowadzenia jego termoizolacja.

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku. Można je będzie składać w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19 w godzinach od 7:30 do 15:30 lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Funduszu).

UWAGA: Wnioski złożone przed lub po terminie naboru nie będą podlegały rozpatrywaniu.

Przed rozpoczęciem naboru zostanie uruchomiony w siedzibie Funduszu w Katowicach Punkt Konsultacyjny, który będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. w którym Pracownicy WFOŚiGW udzielać będą szczegółowych informacji na temat Programu.

ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami z Raciborza i okolic! [KLIKNIJ W LINK]

Telefony kontaktowe: 32 60 32 251, 32 60 32 222, 32 60 32 264, 32 60 32 259, 32 60 32 244, 32 60 32 221. Informacji można szukać również na stronie www.wfosigw.katowice.pl.


Ekologia

Komentarze (27)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

HVII (gość) (as)

O to właśnie chodzi. Zakazać taniego opału i zabić zimnem biedotę. A kamienice taniutko kupią banki,albo przejmą jakie inne Żydy.

POwrót Słońca Peru (gość)

Kwiatami i okrzykami radości przywitał lud pracujący miast i WSI swojego umiłowanego przywódcę, Prezydenta Europy, Donalda Tuska. W taki oto sposób miliony Polaków zgromadzonych osobiście lub myślami na Dworcu Centralnym w Warszawie dały wyraz swojej tęsknocie za wielkimi zdobyczami Epoki Tuskowskiej. Następnie rozentuzjazmowany tłum odprowadził Przewodniczącego Tuska do prokuratury, gdzie ten złożył wizytę. Oczywiście wizytę czysto kurtuazyjną, bo Prezydent Europy już wcześniej zapowiedział, że nie jedzie tam by "z czegokolwiek się tłumaczyć". W taki oto sposób mimo chłodu i śniegu nad Polską znów zaświeciło Słońce Peru i dało polskim demokratom ludowym nadzieję na wyzwolenie z kaczystowskiego ucisku, a tym samym na realizację sztandarowego hasła Partii: By żyło się lepiej! By żyło się lepiej wszystkim!

kogo tu bronić (gość) (Lubliniczanka )

Taaa; Jedyna słuszna prawda tylko w GW i TVN. Jeszce mi tylko tuska pochwalcie. On jest tak MARNYM politykiem jakiego jeszcze nie widziałem. Za jego rządów tylko złodziejstwo, afery, i jeszcze go wzięli do UE - NIC NIE POTRAFI ZROBIĆ. Absolutnie NIC. Napiszcie chociaż jeden punkt za jego kadencji , który został dobrze zrobiony. JEDEN. Emigranci - klęska, Anglia -klęska. Najpiękniejsze, ze zostawił biedna peło pod kierownictwem nieudaczników bez pomysły, bez polotu. Kopacz, Schetyna... bida z nydzą.

as (gość)

Na co mam wymienić piec węglowy w starej kamienicy ? na gazowy i potem marznąć ,bo grzanie gazem dwa razy drożej wychodzi.

Smog dzieło Kaczafiego (gość)

Takiej podłości nie znała historia ludzkości! PiS nie walczy ze smogiem, bo dzięki niemu ludzie boją się wyjść na ulice - taka informacja obiegła cały postępowy świat. Ogłosiła ją na Facebooku europosłanka Opozycji Totalnej Róża Thun. W taki oto sposób wykryty został kolejny kaczystowski spisek.

Teoria tow. Thun ma jednak poważne braki. Bo przecież nawet małe dzieci wiedzą, że kaczyści nie tylko nie walczą ze smogiem, ale ten smog wywołali. Jest to oczywiście kolejny efekt zbrodniczego programu 500+. Oto biedota miejska zamiast marznąć kupuje opał, pali w piecach i blokuje proces demokratyzacji. Teraz cała nadzieja we wiośnie. Zima wasza, wiosna nasza! - śmiało mówią dziś polscy Demokraci oczekując Tuska na białym koniu. By żyło się lepiej! WSZYSTKIM!!

www.wyszukiwarka-dotacji.pl (gość)

Stare piece, w których można palić nie tylko węglem i drewnem, ale tak naprawdę wszystkim, zanieczyszczają środowisko i szkodzą zdrowiu. Korzyści z wymiany pieca nie ograniczają się tylko do czystszego powietrza w najbliższej okolicy. Nowy piec to również czysty dom, mniej zabrudzeń z węglowego pyłu, mniej codziennych obowiązków i mniejsze ryzyko awarii. Teraz gminy mają możliwość pozyskania zewnętrznych środków na dopłaty dla mieszkańców do wymiany ogrzewania na niskoemisyjne. Jak ktoś potrzebuje, to może poszukać na stronie: www.wyszukiwarka-dotacji.pl Dodatkowo w niektórych województwach można również uzyskać wsparcie z WFOŚiGW na docieplenie swego domu :)

szota (gość)

w 1996 przeszedłem na ogrzewanie elektr. Miasto już mówiło o dotacji do ogrzewania ekolog. i na tym się skonczyło .teraz sr...na to co piszą i mówią.Wali mnie ekologia i chyba przejde na ogrzewanie węglem z torów.