Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza: sukces dąbrowskich zawodniczek [FOTO]

PAS, mat. prasowe
III Otwarte Mistrziostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym
III Otwarte Mistrziostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym mat. stowarzyszenia
Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Dwa medale zdobyły reprezentantki Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza na III Otwartych Mistrzostwach Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym.

III Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym, które były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata odbyły się w hali Pogoni w Rudzie Śląskiej. Nasze stowarzyszenie reprezentowało dwóch zawodników oraz trzy zawodniczki. Mistrzostwa te okazały się pomyślne dla naszych zawodniczek, z których dwie Olga Ciborowska i Aneta Szot zakwalifikowały się na Mistrzostwa Europy, które w dniach 21-28 marca odbędą się w Pilsen/Czechy a Magdalena Czerw została powołana do kadry i w marcu odbędą się dodatkowe eliminacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 05-14 maja 2015 Salo/Finlandii i ma wielkie szanse aby tam pojechać. Trochę szkoda ponieważ na Mistrzostwach Europy byłaby szansa na medal w kategorii juniorek do lat 18 w kategorii wagowej 72 kg na brąz a w kategorii 84 kg na srebro.

Magdalena Czerw uczennica Liceum Sportowego w Dąbrowie Górniczej, dla której był to debiut na zawodach trójbojowych zajęła drugie miejsce i tym samym zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej 72 kg seniorek z rezultatem 317,5 kg w trójboju. W poszczególnych bojach zawodniczka uzyskała następujące wyniki: w przysiadzie 117,5 kg, w wyciskaniu leżąc 67,5 kg oraz martwym ciągu 132,5 kg. Uzyskała taki sam wynik co Natalia Talarska/LKS Nadwiślanin Kwidzyn, ale złoto przegrała wagą ciała.

Olga Ciborowska niestety nie zmieściła się w limicie kategorii wagowej 63 kg seniorek i na wniosek trenera kadry wystartował poza konkursem. Wynik jaki uzyskała 302,5 kg (105+57,5+140) dawał jej srebrny medal. Rezultat ten jest wyższy od zeszłorocznego wyniku jaki uzyskała na Mistrzostwach Polski o 17,5 kg. Olga otrzymała zaufanie od trenera i została powołana na Mistrzostwa Europy, ale prawdopodobnie wystartuje w kategorii wagowej 72 kg seniorek.

Ostatnia z naszych reprezentantek, która wystąpiła na pomoście w Rudzie Śląskiej to Aneta Szot, specjalistka od wyciskania, dla której był to debiut w zawodach trójbojowych. Jej występ należy zaliczyć do udanych, ponieważ wynik jaki uzyskała 330 kg (100+95+135) dawał jej zwycięstwo w kategorii wagowej 72 kg. Ostatecznie Aneta wystartował w kategorii wagowej 84 kg seniorek zdobywając także srebrny medal i tym samym otrzymała nominacje na Mistrzostwa Europy, gdzie prawdopodobnie wystartuje w kategorii wagowej do 84 kg i aby marzyć o medalu trzeba jeszcze poprawić wynik w granicach 30-40 kg co jest w zasięgu Anety.

W kategorii open juniorów do lat 18, gdzie wystartowało aż siedemnastu zawodników reprezentował nas 18-letni Marcin Stram dla którego były to pierwsze zawody w trójboju siłowym. W trójboju uzyskał 447,5 kg (165+107,5+170) i uplasował się na jedenastym miejscu.

W kategorii 93 kg Michała Kempysa był pewnym kandydatem do złota. Po dwóch bojach przysiadzie (255kg) i wyciskaniu leżąc (165 kg) był na pierwszym miejscu z przewagą aż 17,5 kg nad najgroźniejszym rywalem. W martwym ciągu Michał zgłosił 300 kg aż o 50 kg więcej od swojego najgroźniejszego rywala i niestety wszystkie trzy podejścia nie zostały zaliczone z powodu zbyt dużego ciężaru a do zwycięstwa wystarczyło podnieść 265 kg i tym samym Michał zaprzepaścił sobie szanse udziału w Mistrzostwach Europy. Ma jeszcze szanse na udział w Mistrzostwach Świata i podobnie jak Magda będzie musiał przyjechać na dodatkowe eliminacje.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0